Fiber internet bağlatma

Gencer Atmaca

Kilopat
Daha fazla  
3-4 gün önce internetin çalışmamasından dolayı TTNET'i aradım çalışma olduğunu düzeleceğini söylediler. Bunun üzerine altyapımı sorguladım ve 13 Mbps'den 73 Mbps'ye çıktığını gördüm. 1-2 gün sonra bayilerine internete bağlanamadığımı, çalışmanın ne zaman biteceğini öğrenmek üzere gittim. Çalışanlar herhangi bir çalışmanın o zaman olmadığını söylediler ve bunun üzerine arıza kaydı oluşturdum. Ertesi gün interneti düzelttiler ve gelen elemana tahahütümün biteceğini ve fibere geçip geçemeyeceğimi sordum. Çalışan binanın eski olduğunu ve tesisatın değişmesi bunun binanın sorumluluğunda olduğunu söyledi ve aynı paketi kullanmam gerektiğini önerdi, ayrıyeten altyapının birkaç sokak ötede olduğunu söyledi. Daireme nasıl fiber getirebilirim veyahut getirme imkanım varsa ne kadar ücret ödemek zorunda kalırım?

Söyledikleri gibi, iç tesisatı siz çektiriyorsunuz. Onlar size kabloyu verecek tabii. Ancak önce binanıza gelmesi lazım. Apartman yöneticisi telekoma başvurmalı bunun için.

Özel proje olmadığı sürece beleş, ama geleceği sürede onların keyfine göre.

Söyledikleri gibi, iç tesisatı siz çektiriyorsunuz. Onlar size kabloyu verecek tabii. Ancak önce binanıza gelmesi lazım. Apartman yöneticisi telekoma başvurmalı bunun için.

Özel proje olmadığı sürece beleş, ama geleceği sürede onların keyfine göre.
Anladım.Peki binaya geldikten sonra herhangi bir ücret ödemek zorunda kalır mıyız?

Anladım.Peki binaya geldikten sonra herhangi bir ücret ödemek zorunda kalır mıyız?
Kalmazsınız. Yalnız eğer ki bina sahibi/müteahhit "ben çektirmem fiber miber, sokmam buraya sizi." falan der ise ve siz sorumluluk alıp ben karşılarım maliyeti, çekin abicim fiberimi bana siz derseniz, o zaman maliyet bu kazının maliyetini üstlenecek kişi ve/veya kişilere ait olur.

Kalmazsınız. Yalnız eğer ki bina sahibi/müteahhit "ben çektirmem fiber miber, sokmam buraya sizi." falan der ise ve siz sorumluluk alıp ben karşılarım maliyeti, çekin abicim fiberimi bana siz derseniz, o zaman maliyet bu kazının maliyetini üstlenecek kişi ve/veya kişilere ait olur.
Anladım teşekkür ederim gereken cevapları aldım konu kapanabilir.

Hocam bizim mahalleye bir hafta önce fiber geldi yer altından kablo çektiler Vodafone fibermiş. Ben buna geçmek için ne yapıcam binaya kablo mu çektirecem hazır kablo çekili Vdsl alıyorum. Bina bizim bu arada.

Geri
Yukarı