Binaya fiber internet bağlatma

Sailaner

Hectopat
aaaaa.png

Arkadaşlar, yıllardır bu durumdan o kadar çok bıktım ki... Evime fiber bağlatmanın bir yolu yok mudur? Çevre mahallelerimde ve caddelerimde fiber altyapı bulunmuyor. İstanbul Avcılar'da oturuyorum, bu konuda çok lanet bir yer. Özel olarak binama fiber bağlatmanın bir yolu var mıdır? Eğer varsa bunun işlemlerini, dilekçelerini nasıl gerçekleştirebilirim?

aaaaa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo maliyeti ve iscilik masraflari var, alsaniz bile 1-2 gun icerisinde takilabilecek bir seyin hatta ve hatta 1-2 ay icerisinde takilacak bir seyin oldugunu hic dusunmuyorum. Fiber getirtmek asiri zor eger bir yerde milletvekili tanidiginiz yok ise. Turkcell Superbox gibi alternatiflere bakabilirsiniz.

Altyapıyı tek bina için çekmezler, belediyeler ile "anlaşabilirlerse" komple semt semt altyapı döşemesi yapılıyor. Kafalarına göre çalışma da yapamıyorlar, belediyeler bu işi de ranta bağladıkları için kendi yapmadıkları çalışma üzerinden epey bir para koparmaya çalışıyorlar firmalardan.

Bu arada "ortalama" internet hızlarında Guyana, Madagaskar, Irak ve Gana'nın gerisine düşmüşüz, gavurlar bizi kıskanıyor. :D 1 sıra daha düşersek Laos'un da altında kalıyoruz, sokaktan 1 milyon kişi çevirsem 1 kişi Laos'un haritadaki yerini gösteremez. :D

Tamamen para konuşur burada. Zamanında DH forumda ve SDN forumda parayı basıp evine ve apartmanına fiber çektiren vardı.
O zaman önce belediyeye "sağlam bir" rüşvet vermen lazım ki kazı izni versinler. Ondan sonra firma da güzelce sağlam bir rüşvetini alır, bunun yerine komple fiber olan bir yere taşınsın daha iyi ve ucuz "şimdiki" durumda.

Bende avcılarda oturuyorum. 1 yada 1.5 ay önce fiber altyapı çalışması başlatıldı türknet tarafından. Sizin bölgeyi kapsıyormu diye sorabilirsin.

Bende avcılarda oturuyorum. 1'ya da 1.5 ay önce fiber altyapı çalışması başlatıldı TurkNet tarafından. Sizin bölgeyi kapsıyor mu diye sorabilirsin.

Evet dün görüştüğümde TurkNet fiber altyapı olduğunu öğrendim. Fakat babam ölüm fermanımızı imzalamış TTNET ile, 24 AY TAAHHÜT.

TurkNet fibere geçersen 450TL'ye kadar taahhüt bedelini karşılıyorlar.

Babamla konuştuğumda bana cayma bedelinin 1000 TL olduğunu söyledi, ama kontrat daha 6 aylık olduğundan bu kadar fazla olabilir mi cayma bedeli? Benim bildiğim kadarıyla kullandığımız ayın indirim toplamının kullandığımız ay sayısına çarpımı cayma bedeli oluyor diye biliyorum.

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

Abonelik sözleşmeleri
MADDE-52 (4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı