Fiber internet çektirilmeli mi?

Hks

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Binamızın içine kadar fiber internet geldi fakat çektirip çektirmeme konusunda kararsızım. Aklımda 2 adet soru var.
1-) İss'nin müşteri hizmetleri ile görüştüğümde bina içerisinden evin içerisine kadar bakır kablo ile bağlantı yapılacağını söyledi. Bu ne kadar sağlıklı olur?
2-) Iğdır ilinde ikametgah etmekteyim. Şu anda 85 95 ms arası ping değerim var. CSGO sunucusu Almanya'da olduğu için Fiber internet ile vdsl2 internet arasında ping/ms farkı oluşur mu ? (55/60 ms arası optiminal)

Aklıma şu anlık gelen sorular bunlar gelirse ekleme yapabilirim :). Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Binanıza fiber yeni geldiyse daireye bakır kablo çekilmez. Çünkü artık sadece FTTH (eve kadar fiber) kuruluyor. Bu da demek oluyor ki fiber hatta geçmek istiyorsanız dairenize kadar fiber kablo çekilmesi gerekiyor.

Diğer hususta pek bir bilgim yok zira oyun oynamadığım için ping kısmını tam bilemiyorum ama fiber altyapıda ping değerinin düşeceği bilinen bir şeydir zaten.

Binanıza fiber yeni geldiyse daireye bakır kablo çekilmez. Çünkü artık sadece FTTH (eve kadar fiber) kuruluyor. Bu da demek oluyor ki fiber hatta geçmek istiyorsanız dairenize kadar fiber kablo çekilmesi gerekiyor.

Diğer hususta pek bir bilgim yok zira oyun oynamadığım için ping kısmını tam bilemiyorum ama fiber altyapıda ping değerinin düşeceği bilinen bir şeydir zaten.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki istanbuldaki fiber ile benim kullanacağım fiber arasında ms farkı olur mu ? fiber internetinde mesafe sorunu var mı ? pek internetten anlamadığım için yazıyorum :)

Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki istanbuldaki fiber ile benim kullanacağım fiber arasında ms farkı olur mu ? fiber internetinde mesafe sorunu var mı ? pek internetten anlamadığım için yazıyorum :)
Rica ederim.
Fiber internette optik teknolojisi kullanıldığından dolayı mesafe sorunu yoktur. İstanbul Avrupaya daha yakın olduğu için daha düşük ping değeri verir ama sizin açınızdan çok büyük bir fark olacağını düşünmüyorum. Olsa olsa 2-3 ms fark olacaktır.

Geri
Yukarı