Fiber internet deneyiminiz nasıl?

alperbeta

Hectopat
Daha fazla  
4 yıl Türk Telekom, sonra 1-1.5 yıl TurkNet kullandım ve şu an tekrar Türk Telekom'a geçiyorum. Ankara'nın akyurt ilçesinde yaşıyorum, maalesef ADSL altyapımız var. Evin santrale uzaklığı 850 metre civarı. Şimdi gelelim asıl konuya; örneğin ben Online bir oyun oynarken ev ahalisinden biri Instagram, YouTube'a vs. girerse benim ping fırlıyor ki tüm adsl/vdsl kullananlarda böyledir bu durum. Olası daireye/apartmana kadar fiber gelme durumunda böyle bir sıkıntı yaşanıyor mu, bunu merak ediyorum?
Bu arada zar zor yeni dolap koydular da fiber getirirler mi yoksa VDSL mi olur bilemiyorum. Bu konuda da ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olabilir misiniz? Aşağıda koyduğum dolabı 200M ilerideki 4 binalı kooperatif sitesinin girişine koydular.

Dosya Ekleri

• photo_2023-01-27_18-04-36.jpg
    photo_2023-01-27_18-04-36.jpg
    190 KB · Görüntüleme: 28
  • photo_2023-01-27_18-04-38.jpg
    photo_2023-01-27_18-04-38.jpg
    104,3 KB · Görüntüleme: 26
  • photo_2023-01-27_18-04-39.jpg
    photo_2023-01-27_18-04-39.jpg
    126,8 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Fiberde bu bahsettiğiniz durum yaşanmamakta. Yani 25Mbps fiber internete de 10 cihazla aktif bağlanıp kullanırsanız sorun yaşarsınız fakat sizin belirttiğiniz gibi ev ahalisi açıp diğer tarafta video izledi diye ping sorunu oluşmaz. Fiber kutusu mahallenize geldiyse, bina sakinlerinden bir dilekçe için imza toplayın. Dilekçeyi de yaşadığınız bölgedeki Telekom Müdürlüğüne yazın. Örnek dilekçeleri internetten bulabilirsiniz. Bu dilekçede ne kadar fazla imza olursa o kadar etkili olduğunu söyleyebiliriz. Hatta komşu binadan bile toplayabilirsiniz. Bu dilekçeyi Telekom Müdürlüğüne iletip, binanıza fiber çekilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreç şanslıysanız 1-2 ay, şanssızsanız 6-12 aya kadar sürebilir. Tamamen Telekom Müdürlüğünün alacağı aksiyona bakıyor zira.

Fiberde bu bahsettiğiniz durum yaşanmamakta. Yani 25Mbps fiber internete de 10 cihazla aktif bağlanıp kullanırsanız sorun yaşarsınız fakat sizin belirttiğiniz gibi ev ahalisi açıp diğer tarafta video izledi diye ping sorunu oluşmaz. Fiber kutusu mahallenize geldiyse, bina sakinlerinden bir dilekçe için imza toplayın. Dilekçeyi de yaşadığınız bölgedeki Telekom Müdürlüğüne yazın. Örnek dilekçeleri internetten bulabilirsiniz. Bu dilekçede ne kadar fazla imza olursa o kadar etkili olduğunu söyleyebiliriz. Hatta komşu binadan bile toplayabilirsiniz. Bu dilekçeyi Telekom Müdürlüğüne iletip, binanıza fiber çekilmesini sağlayabilirsiniz. Bu süreç şanslıysanız 1-2 ay, şanssızsanız 6-12 aya kadar sürebilir. Tamamen Telekom Müdürlüğünün alacağı aksiyona bakıyor zira.
Bizim apartman aile apartmanı olduğundan, 3 dairede kalan var sadece. Yan apartmandakilerin de yaş ortalaması biraz yüksek olduğundan pek sanmıyorum :(

Yeni konular

Geri
Yukarı