Fiber internet için Wi-Fi performansı yüksek AP önerisi

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Fiyat performans ürünü bir AP önerebilir misiniz bu 1000 Mbps civarı hızları görebileceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir?

Hiçbir fikrim yok, fiyatları bilmiyorum. En düşükten yükseğe doğru F/P ürünleri sıralayabilir misiniz? Bu arada ben fiber modem aramıyorum, moderatör arkadaşlar yanlış anlamış. 1000 Mbps hızı kablosuz olarak bana verebilecek bir AP arıyorum.

TurkNet’in modemine bu modemi kabloyla bağlayıp kablosuz olarak internet paylaşmaya kalkarsanız 2.4 GHz hızlarına takılırsınız. Kağıt üzerinde 300 Mbps hızda veri transferi yapabiliyor ama gerçekte en fazla 100 Mbps civarında olur. 1 Gbps hızı kablosuz olarak aktarabilmeniz için 5 GHz destekli bir cihaza ihtiyacınız var.
5 GHz’de bildiğim kadarıyla menzil kısa oluyor, değil mi? Önerebileceğiniz bir cihaz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, 5 GHz kullanırsanız menzili daha kısa olur. Bağlanacak cihaz sayısını ve ihtiyaçlarınızı belirtirseniz ona göre öneri yapabilirim.

Kaliteli bir cihaz istiyorsanız aşağıdakini alabilirsiniz. Oldukça güzel bir yönlendirici. 1 Gbps internet için güzel bir cihaz almak gerekli.

Bu kadar pahalı bir cihaz olmasına gerek yok evde kullanılacak ve 3 daireye alınacak ondan dolayı daha düşük fiyatlı bir cihaz önerebilir misiniz? Üst düzey bir şey olmasına gerek yok bunun. 1000 mbps vermese bile en azından 700 800 verse hiç olmadı 600 verse bile razıyım.
Evet, 5 GHz kullanırsanız menzili daha kısa olur. Bağlanacak cihaz sayısını ve ihtiyaçlarınızı belirtirseniz ona göre öneri yapabilirim.

Kaliteli bir cihaz istiyorsanız aşağıdakini alabilirsiniz. Oldukça güzel bir yönlendirici. 1 Gbps internet için güzel bir cihaz almak gerekli.

Bağlanacak cihaz sayısı 3-5 çok değil yani. Dediğim gibi evde kullanılacak. Öyle çok deli dehşet teknolojili bir cihaz olmasına gerek yok. Sadece gelen hızı tam versin ya da minimum yarısını versin bize yeter yani. Altyapı komple fibere geçtiği için TurkNet aradı bizi sizi de geçirmemiz lazım dedi ilerleyen aylarda kesilebilir VDSL hattınız vs dedi ondan dolayı geçmek durumundayız sanırım.

Son düzenleme:
Mesafe arttıkça sinyal düşüyor ve hâliyle hız da düşüyor. Diğer daireler, aynı cihaz ile o kadar hız alamaz.

Hocam her daireye 1 tane alınacak. O yüzden uygun fiyatlı istiyorum sizden. 3 adet cihaz alacağız yani onu demek istiyorum. 1 tane cihaz 1200 TL olan bile olsa bizim 3 daireyi kurtarmaz gibime geliyor o yüzden her eve 1 tane alacağız. Çünkü cihazlar merkezi bir yerde bulunmuyor maalesef.
Hocam her daireye 1 tane alınacak. O yüzden uygun fiyatlı istiyorum sizden. 3 adet cihaz alacağız yani onu demek istiyorum. 1 tane cihaz 1200 TL olan bile olsa bizim 3 daireyi kurtarmaz gibime geliyor o yüzden her eve 1 tane alacağız. Çünkü cihazlar merkezi bir yerde bulunmuyor maalesef.
Evin biraz uç kısımlarında kalıyor ana modemden gelen kablo. O yüzden AP ler de evin ucunda oluyor haliyle.

Geri
Yukarı