Fiber internet ve ADSL arasındaki ping farkı

Ülke şartlarında G.992.5 ile 24MBPS'i ADSL ile veren firma yok. O yüzden konuşmanın bir anlamı yok.
O zaman yorumunuzu ülke özelinde yapsaydınız, hem arkadaşa bilgi eksikliğiniz var diyorsunuz sonra yanlış bilgi veriyorsunuz. Türkiye’de ISSler 24 Mbps vermiyor diye teori bozulmuyor. İyi günler.

O zaman yorumunuzu ülke özelinde yapsaydınız, hem arkadaşa bilgi eksikliğiniz var diyorsunuz sonra yanlış bilgi veriyorsunuz. Türkiye’de ISS'ler 24 Mbps vermiyor diye teori bozulmuyor. İyi günler.

Yorumum zaten ülke özelinde. ADSL ile ülkemizde 24Mbps kullanılmadığı için bunun mümkün olmadığını söylemişim. Ha Türkiye diye belirtmişim, ha belirtmemişim. Sonuç olarak adama bunun mümkün olmadığını söylemişim daha neyden bahsediyorsun?

Affedersiniz de zaten kaç görmeyi düşünüyordunuz VDSL ile?

Desktop Screenshot 2020.12.28 - 11.51.24.81.png

Telekom'un pop noktası 32 ms veriyor viyanada. Bana yansıyanı ise 54. Telekom'dan sonraki tüm pop noktaları viyanada. Ve ping değerlerinin iyi olduğu zamanlarda pingim 32-35 arası değişiyordu. Oyun içinde FPS bölümünde 34-35 ping alıyordum.

Arkadaşım vdsl ile 25 civarı görüyor.
Official sunucuda bu mümkün değil. Türkiye'de olmayan server için konuşuyoruz.
Eki Görüntüle 804395

Telekom'un pop noktası 32 ms veriyor viyanada. Bana yansıyanı ise 54. Telekom'dan sonraki tüm pop noktaları viyanada. Ve ping değerlerinin iyi olduğu zamanlarda pingim 32-35 arası değişiyordu. Oyun içinde FPS bölümünde 34-35 ping alıyordum.
Örnek vermek gerekirse resmi bir rekabetçi bir sunucuda 34 ping mi alıyordunuz?

TT ile Valve anlaşmayamı gittiler? Gittilerse bile ben o düşük değerleri göremiyorum :(. Şu an anlık 53 ms alıyorum.
Sonuç itibariyle ülkede çoğu insan 45-60 arası ping alıyor. Mevcut şartlarda en iyisi bu.

Daha iyisi için sunucu satın alıp, tüm trafiği ordan geçirmeniz lazım. Bunu yapıp 10-15ms alan var.

Yeni konular

Geri
Yukarı