Fiber interneti ne zaman kullanabilirim?

Floow03

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Superonline fiber altyapı yapmak için geldi ve evlerin önüne turuncu kalın borulardan yerleştirdiler. Benim sorum şu, şu an halihazırda VDSL2 kullanıyorum ve acaba tüm süreç kaç gün içinde biter ve fibere geçiş yapabilirim? Bir de aşağıya resim koyacağım, resimde görmüş olduğunuz, ince kazılmış yer mahalledeki çoğu evin sadece önünden geçiyor 100 veya 200 metre dolaştım ve sadece 2 veya 3 tane binanın altına doğru gidiyor. Bu nedir acaba? Bizim apartmanın önüne dağıtıcı gibi bir şey mi koyacaklar, bu yüzden mi bizim apartmana doğru dönüyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Dosya Ekleri

• 20211022_180331.jpg
    20211022_180331.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 72
Selam dostum bu süreç hiç belli olmaz. 1 hafta sonrada aktif olabilir 1 ay sonrada. O binanın önüne doğru gelen yerde bina içine ana fiber kablo girişi yapılacak. Bina altına kutu takılacak. Daha sonra dairelere o kutu üstünden fiber kabloya veya bazı alt yapılara göre CAT-6 kablo ile çekim yapılıyor.

Protokol imzalandıktan sonra 3 ay bekledik sonra geldiler kutuları takıp gittiler arada gelip test yapıyorlar 1,5 ay ek daha bekledik kabloların geçeceği kanallar da hazır tek aktifleşmesi kaldı hala bekliyoruz ofis için. Tabii bölgeden bölgeye değişebilir tüm mahalle yaptırıyorsa uzun sürüyor sırayla yaptıkları için portları vs. ayarlıyorlar.

Bizim mahalle biraz küçük mahallenin etrafını turlasam 500 le 1000 metre arası tutar. Bakalım artık zaman gösterecek.
Ama anlamadığım o ince kazı çoğu evin önünden geçiyor ama sadece 2 veya 3 tane binanın önüne doğru kazı yapmışlar.

Arkadaşlar bugün Superonline fiber altyapı yapmak için geldi ve evlerin önüne turuncu kalın borulardan yerleştirdiler. Benim sorum şu, şu an halihazırda VDSL2 kullanıyorum ve acaba tüm süreç kaç gün içinde biter ve fibere geçiş yapabilirim? Bir de aşağıya resim koyacağım, resimde görmüş olduğunuz, ince kazılmış yer mahalledeki çoğu evin sadece önünden geçiyor 100 veya 200 metre dolaştım ve sadece 2 veya 3 tane binanın altına doğru gidiyor. Bu nedir acaba? Bizim apartmanın önüne dağıtıcı gibi bir şey mi koyacaklar, bu yüzden mi bizim apartmana doğru dönüyor. Umarım anlatabilmişimdir.
Önünüzde daha 3 ay var.

Yeni konular

Geri
Yukarı