Fiber kabini yanına konulan yeni kabin nedir?

Daha fazla  
Selamlar,
Yaşadığım ilçede yaklaşık 4 yıldır Türk Telekom fiber altyapısı mevcut. Soldaki kabin uzun süredir vardı. Üzerinde "Türk Telekom (t7) erişim kabini hua-KAR-2019" ibaresi yer alıyor. Fiber altyapı 2017 yılında gelmişti niçin 2019 yazıyor bilmiyorum da konumuz bu değil.

Bu akşam biraz yürümek için çıktığımda sağdaki kabini fark ettim. Üzerinde hiçbir şey yazmıyor. Nedir bu kabin?

Dosya Ekleri

• 111111.png
    111111.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 317
Son düzenleme:
Selamlar,
Yaşadığım ilçede yaklaşık 4 yıldır Türk Telekom fiber altyapısı mevcut. Soldaki kabin uzun süredir vardı. Üzerinde "Türk Telekom (t7) erişim kabini hua-KAR-2019" ibaresi yer alıyor. Fiber altyapı 2017 yılında gelmişti niçin 2019 yazıyor bilmiyorum da konumuz bu değil.

Bu akşam biraz yürümek için çıktığımda sağdaki kabini fark ettim. Üzerinde hiçbir şey yazmıyor. Nedir bu kabin?

O kabindeki port yetersiz ise ek port açmak için kabin koymuşlar.

Gelişme:
Az önce 0850 533 03 89 numaralı telefondan aradılar. Görüştüğüm hanımefendi ismimi soyismimi söyleyip onay aldıktan sonra bölgeme Turkcell SoL altyapısı geldiğini, mevcut internetimde kopma/donma gibi sorunlar yaşayıp yaşamadığımı sordu. Mevcut internetimden memnun olduğumu belirtip teşekkür ederek telefonu kapattım.
Şu an Türk Telekom altyapısında Millenicom kullanıyorum. Daha önce de birkaç kez 850'li numaralar aramıştı. Bilgilerime nereden ulaşıyorlar bilmiyorum. Daha önce arayanların dolandırıcı olduğunu bildiğimden telefonu açıp biraz konuşmasına izin verdikten sonra "dolandırıcı olduğunuzu biliyorum muhabbet olsun diye açtım" diyerek kapatıyordum.
Bugün arayanın dolandırıcı olup olmadığını bilmiyorum. Belki gerçekten SoL altyapısı gelmiştir. SoL altyapı sorgulaması yaptığımda hâlâ ADSL olarak görünüyor. Şimdilik değişiklik düşünmediğimden konunun üzerinde durmadım.
Bunu da bilgilendirme amaçlı yazdım.

Dostum yazı için teşekkürler. Bence SoL'ün fiber hizmeti gelmiştir. Birkaç aya aktifleştirirler.

Bu arada o kadar garip bir ülkede yaşıyoruz ki aynı yere iki fiber altyapı çekiliyor.

Bu dolap OFSD yani Optik Fiber Saha Dolabı. Direk Türk Telekom'a ait dolabın yanına kurmuşlar. Büyük ihtimal Türk Telekomundur.

"OFSD : Optik Fiber Saha Dolabı manasına gelmektedir. Genelde FTTH sahalarında kullanılmaktadır (bulunması şart değildir). İçerisinde aktif bir cihaz olmayıp fiber kasetler ve kasetlerin içerisinde de fiber ekler bulunmaktadır."

Kaynak:

Geri
Yukarı