Fiber mi geliyor?

Eğer fiberse işlemlerin bitip yine belirli bir süre geçtikten sonra altyapı sorgulamada görünmesi lazım. Hemen göremezsiniz altyapı sorgulamada fiberi.
Genelde yapılan bu tür işlemler veri tabanına en son girilir.

Türk Telekom bazı bölgelerde siyah fiber kablo kullanabiliyor. Gigafiber olup, olmadığını üzerine bakarak anlayabilirsiniz. Eğer kablo üzerinden "Türknet Drop Kablo" yazıyorsa, gigafiber'dir. Fiber kablolaların bir sürü çeşidi var. Önemli olan rengi değil, işlevi. :)

Kablonun üzerine baktım ve "Türknet Drop Kablo" yazıyor.

20210712_122747.jpg

Eki Görüntüle 1104738
GigaFiber hayırlı olsun, çok şanslısın. Artık hem internetin hem oyunların hem de bilgisayarın tadını çok daha müthiş bir şekilde çıkaracaksın ve 1 Gbps internet için aylık sadece 100 liracık ödeyeceksin. Hayaller, hayatlar... Gerçekten insan hayret ediyor :(

Eki Görüntüle 1104738

GigaFiber hayırlı olsun. :) Bu arada konum neresi?

Benim bulunduğum sokağa da siyah kablo çekilmiş. Türk Telekom normalde beyaz kablo çekiyordu, bir kaç binada siyah bu kabloyu gördüm. Biraz yukarıda olduğundan tam kablonun üzerinde ki yazıyı okuyamadım. TürkNet Drop Kablo'ya benziyor gibi.

Dosya Ekleri

• signal-2021-07-12-145412.jpeg
    signal-2021-07-12-145412.jpeg
    187,2 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1104738
Merhaba, bu TürkNet GigaFiber. Ben de yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. 1000/1000 Mbps 100 TL. Genel olarak memnunum ama dezavantajlarıda var tabii ki. Temmuz başından beri genel olarak kopmalar oluyor. Sadece ben de değil genel olarak tüm semtte oluyor. Genelde kentsel dönüşümden dolayı kablolar kopuyor veya arıza kaynaklı kesintiler. Sizin ilçenizde de kentsel dönüşüm fazlaysa bu sorunu yaşamanız muhtemeldir. Bunu kaç defa TürkNet'e bildirmeme rağmen önlem almadılar. İkinci olarak yurtdışında ping oranların Telekom VDSL kullananlardan bile yüksek olması kötü bir durum olacaktır ama genel olarak iyi yönleri daha ağır basıyor. Şimdiden hayırlı olsun. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı