Fiber mi geliyor?

Ne gelen var ne giden hocam hala aynı.
Hocam bir yerde okumuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama, yanlış hatırlamıyorsam ankastre kutunuzdaki harfe göre öncelik veriliyor diye okumuştum yani misal siz filanca mahallenin X sokağındasınız ankastre kutunuzda A20 yazıyor başka bir Y sokakta birinin evinde F15 yazıyor diyelim, eğer mahallenizde bir işlem başlatacaklarsa X sokaktan başlıyor diye biliyorum yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin.

Hocam bir yerde okumuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama, yanlış hatırlamıyorsam ankastre kutunuzdaki harfe göre öncelik veriliyor diye okumuştum...
Ankastre kutusunda bulunan harfe göre öncelik söz konusu değildir. Kutuda bulunan harf, binadan saha dolabına giden hattın hangisi olduğunu tespit etmek için vardır.

Mesela A-20 yazıyor diyelim. Saha dolabında A isimli bölümünün 20. kısmı o binaya ait oluyor.

Ankastre kutusunda bulunan harfe göre öncelik söz konusu değildir. Kutuda bulunan harf, binadan saha dolabına giden hattın hangisi olduğunu tespit etmek için vardır.

Mesela A-20 yazıyor diyelim. Saha dolabında A isimli bölümünün 20. kısmı o binaya ait oluyor.
Doğrudur hocam sadece bir yerde okumuştum aklımda kalmış bir kaynak bulamamıştım bununla alakalı.

Geri
Yukarı