Fiber modem ile 5GHz bandında internet kopması

fatihyüksel

Hectopat
Yer
İstanbul
Dostlar merhaba,

Modem arayüzden 5GHz aktif ettiğim zaman sürekli bağlantı kopuyor. Kapattığım zaman sorun olmuyor. 100Mbps Türk Telekom fiber kullanıyorum müşteri hizmetleri bir çözüm bulamıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,6 KB · Görüntüleme: 46
5 GHz ile ne yazık ki modem aynı odada olmadıkça kopmalar oluyor. Aynı odada olsanız da kopabiliyor. Farklı odada olunca çekme şansı bile yok. Ben de modemdeki bu seçeneği yıllardır kullanamıyorum.

5 GHz ile ne yazık ki modem aynı odada olmadıkça kopmalar oluyor. Aynı odada olsanız da kopabiliyor. Farklı odada olunca çekme şansı bile yok. Ben de modemdeki bu seçeneği yıllardır kullanamıyorum.
5ghz sadece tv bağlıyorum modem hemen tv yanında ama yine kopma oluyor uzaklıkla alaklı olacağını sanmıyorum

5ghz sadece tv bağlıyorum modem hemen tv yanında ama yine kopma oluyor uzaklıkla alaklı olacağını sanmıyorum
Uzaklıkla çok alakası var aslında ama bizim modemler de çöp. Bizim ülkeye gelen modemlerde ise ne hikmetse hiçbir şekilde çalıştıramıyoruz. Modemin aynısından bir değişim yapsalar yine aynı sorun olacak. Tecrübe ile sabit.

Ben V2.0.0 modelini kullanıyorum 2 yıl kadar önce aynı sorunu yaşıyordum modem güncellendikten sonra geçmişti. Bu modemlerde elle güncelleştirme seçeneği yok modem kendi güncelleniyor. Benim modemin yazılım versiyonu TTN.22T1_220304. O zamanlar bir yerde modemi arkadaki reset tuşuyla sıfırlayıp birkaç saat kapalı tutunca güncelleme varsa birkaç güne güncelleme yaptığını okumuştum ve bende işe yaramıştı. Gece modemi resetleyip kapatarak uyumuştum 2 gün sonra güncelleme gelmişti.

Geri
Yukarı