Fiber Router ile bağlantı

Bu AX82U ilk çıktığında ASUS servisi böyle bir olay yok diyordu, ben internetten olduğunu gördüğüm için oluyor diyordum. 1 hafta sonra beni arayıp oluyormuş diyerek yapmam konusunda yardımcı olmuşlardı. Şimdi makale hazırlamışlar çok güzel olmuş 😁. Yapmanıza sevindim iyi günler.

Verilen makaleyi okudum. Orada MAC adresi clonlama ihtiyacı ya da önceki modemin sıd (serial number) bilgisinin girilmesi ("Special requirements from ısp" kısmına) bahsedilmemiş. Artık buna gerek kalmamış mı?
Verilen makaleyi okudum. Orada MAC adresi clonlama ihtiyacı ya da önceki modemin sıd (serial number) bilgisinin girilmesi ("Special requirements from ısp" kısmına) bahsedilmemiş. Artık buna gerek kalmamış mı?
Kendi sorumu kendim cevaplamış olayım: Geçen zaman içerisinde (Türktelekom) Tilgin HG1332 model router'imi çıkartıp yerine Asus RT-AX82U taktım. Değiştirme ve servise alma işlemi yaklaşık 10 dakikamı aldı. Sorunsuzca çalıştı. Değişim için bilinmesi gerekenler şunlar:
* kullanıcı adı ve şifre (TürkTelekom için 6606 ya bir SMS atarak öğrenebiliyorsunuz)
* Internet için hangi VLAN'ın kullanılmış olduğu. (Bu bilgiyi bi şekilde elde etmek gerekiyor, her router için farklı olabilir bu nedenle arkadaşta şu değer gibi verilerin önemi yok. Yapılabiliyorsa Router'a root olarak girip bakılması gerek yada müşteri hizmetlerinde bunu bakıp söyliyebilecek birini bulmak gerek)
* Mac adres klonuna ihtiyaç yokmuş artık, ben kullanmadım.
* Modem Seri numarasınında artık kullanılmadığını düşünüyorum, ben kullanmadım.

Bu kadar, herkese kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı