Fiber vs. VDSL

wincetionx3

Hectopat
TTNET'den şükür ki çıkıyorum. Fiyat/Performans için NetSpeed düşünüyorum. Ancak iki paket arasında kaldım. Biri Fiber diğeri VDSL. Bunlar arasındaki ping farkı ne kadar olur? Gözle görülür derece de olur mu yoksa 5-10 mu oynar? Gönlüm VDSL'den yana. Ayrıca NetSpeed Denizli merkezli. Ben de Denizli'de ikamet ediyorum. Bu da önemli bir etken.
Ayrıca geçen hafta Kablonet'den kutu takılmasını talep ettim, onu da taktılar. Kablonet'in bu fiyatlarda uygun paketi varsa, atabilirsiniz

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

TTNET'den şükür ki çıkıyorum. Fiyat/Performans için NetSpeed düşünüyorum. Ancak iki paket arasında kaldım. Biri Fiber diğeri VDSL. Bunlar arasındaki ping farkı ne kadar olur? Gözle görülür derece de olur mu yoksa 5-10 mu oynar? Gönlüm VDSL'den yana. Ayrıca NetSpeed Denizli merkezli. Ben de Denizli'de ikamet ediyorum. Bu da önemli bir etken.
Ayrıca geçen hafta Kablonet'den kutu takılmasını talep ettim, onu da taktılar. Kablonet'in bu fiyatlarda uygun paketi varsa, atabilirsiniz

Eki Görüntüle 849184

Eki Görüntüle 849185

Eki Görüntüle 849186
3. fotoğraftaki sitenin adı nedir acaba?

Bence bütçeniz yetiyorsa ve böyle bir paket varsa 35 Mbps Fiber tercih edin. Fiber hızlı ancak 24 Mbps, diğeri de 35 Mbps ama VDSL.
Aslında şu an ki paketim de 10 mbps ADSL kullanıyorum. Yani her şekilde artı olacak benim için. İnternet hızından kısıp 24'lüğü tercih edebilirim.

Ancak olay şu, Netspeed Denizli firması olduğu için VDSL'de Paket kaybının çok olacağını sanmıyorum. Fiber'le hemen hemen yarışır durumda olabilir.
  • Fiber > VDSL > ADSL
Bunu ben de biliyorum kral, sağol da sorum o değil. Denizli merkezli firma, VDSL ile Fiber farkı çok olur mu onu soruyorum. Mevcut altyapımda ekde.

Yeni konular

Geri
Yukarı