Fidye Virüsü Bulaşan Dosyaları Kurtarmak Için Yazılım Tavsiyeleri

Heinz.Guderian

Kilopat
Bilgisayara iki defa fidye virüsü bulaşmıştı (ben bulaştırmadım 😀) dosyalar şifrelendi. Dosyaların uzantıları .tfude .a0f0. Bunları kurtarmak için hangi yazılımları önerirsiniz?

Bu virüslerin çözümü yok diye biliyorum olsa bile şu anki olan yazılımların bu sorunu çözebileceğini sanmıyorum ve kaldı ki format bile bunları götürmüyor diye duymuştum

Bir ara bu virüsün çözümü yayılmıştı. Bir internet sitesi bu virüsün istediği şifre gibi bir şeyi size veriyordu. Tabii bu haberi okuyalı en az 3 yıl olmuştur.

Bu virüslerin çözümü yok diye biliyorum olsa bile şu anki olan yazılımların bu sorunu çözebileceğini sanmıyorum ve kaldı ki format bile bunları götürmüyor diye duymuştum

Evet, format atınca bile dosyalar yine şifreli oluyor fakat fidye virüsü temizleniyor.
Hardisk'i çöpe at yenisi al.

Bu nasıl çözüm önerisi ya hu 😀 Ben dosyaları kurtarmak istiyorum. Ayrıca virüs siliniyor formattan sonra. Lakin şifreli dosyalar halen duruyor.
Direk yeni bilgisayar alsın daha garanti olur. Bir zamanlar banada olmuştu format at düzelir.

Yok hocam, virüs siliniyor ama dosyalar halen duruyor onun için yeni PC/HDD'ye gerek yok.

Sakın format atma dosya uzantılarıyla oynama dosyaları hiçbir şekilde kurtaramazsın formattan sonra. Araştırırsan ücretli şekilde virusu çözen türk şirketler var onlarla görüş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı