Fidye yazılımı için ne yapılabilir?

Osmancioo

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi sosyaller. Bilgisayarıma indirmeye çalıştığım bir program sonrası eewt ve eemw uzantılı fidye virüsü girdi. Dosyalarımın çoğu kilitlendi ve kilitlenen dosyaların hepsinin sonunda eemw ve eewt uzantıları yazıyor. PC'yi formatladım, Kaspersky ve Defender'dan taradım virüs bulamadı büyük ihtimalle virüs silindi ama dosyalarım hala kilitli açılmıyor. Ne yapabilirim, önerebileceğiniz bir şey var mı ?

Merhaba herkese iyi sosyaller. Bilgisayarıma indirmeye çalıştığım bir program sonrası eewt ve eemw uzantılı fidye virüsü girdi. Dosyalarımın çoğu kilitlendi ve kilitlenen dosyaların hepsinin sonunda eemw ve eewt uzantıları yazıyor. PC'yi formatladım, Kaspersky ve Defender'dan taradım virüs bulamadı büyük ihtimalle virüs silindi ama dosyalarım hala kilitli açılmıyor. Ne yapabilirim, önerebileceğiniz bir şey var mı ?
Kaspersky'nin fidye yazılımları için bir desteği vardı galiba.

Uzun süre önce yaşadığım benzeri bir sorunda baya uğraşmıştım ama bir sonuca varamamıştım. Tat kaçıran bir durum.

Merhaba herkese iyi sosyaller. Bilgisayarıma indirmeye çalıştığım bir program sonrası eewt ve eemw uzantılı fidye virüsü girdi. Dosyalarımın çoğu kilitlendi ve kilitlenen dosyaların hepsinin sonunda eemw ve eewt uzantıları yazıyor. PC'yi formatladım, Kaspersky ve Defender'dan taradım virüs bulamadı büyük ihtimalle virüs silindi ama dosyalarım hala kilitli açılmıyor. Ne yapabilirim,
Bilgisayarı USB ile mi formatladın yoksa w10dan sıfırla ile mi?
önerebileceğiniz bir şey var mı ?

Bu konuya göz atın.

Öncelikle kilitli olan dosyayı -klasörü- "sağ tık > özellikler > gelişmiş" ardından "veriyi korumak için içeriği şifrele" tikini kaldırmanız gerekiyor. Tabii virüs silindiyse.

USB ile formatladığına emin misin düzelmesi lazım. Format esnasında diskleri temizledin mi? Virüsun gitmemesi için bios virüsü olması lazım. O da düşük ihtimal
Virüs c'deydi ben de formatı c'ye attım. Ama d ve e'deki dosyaların da bazıları açılmıyor. Virüsün silindiğine eminim hem kaspersky hem de defenderdan birkaç kez tarattım. Sadece dosyaların kilidini açmam gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı