Field Updater SSD Görmeme Sorunu

Cenkay KESER

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
Bir kaç gün önce Silicon Power S60 240 GB SSD aldım, ürünün güncellemesinin olduğunu gördüm. Güncelleme yapmak istiyorum ancak kurulum rehberindeki gibi SSD görünmüyor. Biraz araştırma yaptım, technopat sosyalde bir konuya denk geldim. Windows üstünden yükleme yapmak için ahci modunun etkinleştirimesi gerekiyormuş. Bende zaten kurulum yaparkende etkindi. Acaba ne yapmam gerekiyor?
Sistem: Windows 8.1 / Tüm güncellemeler yapılı.
34346982d6.png

@Recep Baltaş

Rescan For Drivers dediniz mi? Yazılımı Windows 7 veya Vista modunda yönetici olarak çalıştırın. SATA AHCI Kontrolcü sürünücüzü güncelleyin ya da donanım kimliğini verin.
Dedim, herhangi bir değişme yok. Uyumluluk modlarını denedim, bu seferde mavi ekran alıyorum. Hatanın açıklaması da şu şekilde;
Critical Process Died.
Kontrolcü en son versiyonda idi, bir eski versiyonu kurdum bu sefer uygulamayı her açtığımda mavi ekran veriyor. UEFI modunu kapatıp deneme yaptığım zaten resimde de belirttiriğim gibi herhangi bir sonuç görünmüyor.
Ek olarak donanım kimlikleri;
Kod:
PCI\VEN_8086&DEV_1E03&SUBSYS_0989152D&REV_04
PCI\VEN_8086&DEV_1E03&SUBSYS_0989152D
PCI\VEN_8086&DEV_1E03&CC_010601
PCI\VEN_8086&DEV_1E03&CC_0106

Ekleme:
SSD'yi 2. bir disk olarak bağlayıp diğer bilgisayarımda güncelleme yapmak istediğimde program disk taraması dahi yapmıyor. Yani resimdeki gibi. Ancak ana disk olarak bağlandığında 10 saniye gibi bir süre tarama yapıp sonuca ulaşamıyor.

Silicon Power SSDler için yeni bir yazılım sundu, sitesinden indirip o yazılım ile güncelleme yapılabilir. Sorunsuz bir şekilde çalışmakta.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı