Çözüldü FIFA 18 Açılmıyor ve Tepki Vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

muhammedd

Kilopat
Makaleler
3
Windows 10 1803 güncellemesi otomatik olarak bilgisayarıma yüklenmiş ve kendi kendine güncellemeye çalışmıştı. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatırken Windows logosu gelip bilgisayar açılmamıştı. Bunun kronik bir hata olduğunu öğrenince, kişisel dosyalarımı koruyarak Windows 10'u yeniden kurdum. (Önceki sürüme geri dönemedim çünkü Windows.old klasörünü önceden silmiştim). Fifa 18 SSD'de olduğu için silinmişti. Bugün oyunu yükledikten sonra "PLAY" tuşuna basınca tepki vermiyor. Oyun orijinal, sürücüler güncel, oyun "Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi ile çalışıyor", Origin'i silip yeniden yükledim, oyunun yedeğini alıp yeniden yükledim ama sorun devam ediyor. Hata raporu oluşturdum, paylaşıyorum.

Logfile.rar

İnşallah doğru yapmışımdır. @Recep Baltaş Abi yardımcı olursan çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OK sorun yok fark ettim. Bakıyorum.
  • Origin In-Game kapatıldı
  • Origin Beta'ya geçildi
  • Intel GPU sürücüsü güncellendi
  • Origin Yönetici olarak çalıştırıldı
Sorun çözüldü. Oyun artık çalışıyor.
Merhaba ,
Bahsettiğiniz sorunun nedeni Net Framework'dür. Eğer Windows'un tamamen güncel olduğundan eminseniz Net Framework sürücülerindeki eksikten kaynaklanıyordur.

Yükledim sırayla hepsini. Maalesef sonuç aynı.

Visual c plus plus.PNG

Yükledim sırayla hepsini. Maalesef sonuç aynı.
Bunlar Vc pack .Net Famework değil. Ama zaten yükledim diyorsunuz madem eksik olmadığını varsayarak FIFA 18'in oyun ayarları kısmındaki başlatma seçeneğini DirectX 11 olarak seçip başlatır mısınız?
Hepsini indirip tekrar kurunuz ve oyunu DirectX 11'de başlatınız.

İndirip kurdum. Oyunu directx 11 ile başlatmayı denedim. Maalesef olmuyor. Oluşturduğum hata raporuna anlayan birisi baksa belki çok kolay bir çözümü vardır ama bakan yok.

Oyunu yönetici olarak çalıştır, virüs taraması yap, oyunu uyumluluk modunda çalıştır.

Aynı sorun bende de var.

@@muhammedd Çalıştır>dxdiag>Tüm bilgileri kaydet. Oluşturduğunuz kaydı mümkünse buraya upload eder misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı