FIFA 19 R9 390 FreeSync monitör görüntü akıcılığı sorunu

leventt34

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Intel Core i5-6500 3.2 GHz işlemci
8GB 2133 DDR4 RAM
AMD R9 390 8 GB ekran kartına ve 144 Hz Freesync monitöre sahibim. FIFA 19 DX12'de 95 ila 110 arasında FPS alıyorum ancak oyunda rahatsız edici duraklama ve hızlanmalar oluyor. 60 FPS'e kitlediğim zaman oyun hiç oynanamaz hale geliyor. Freesync daima açık. Radeon ayarlarımda yapmam gereken bir şey varsa bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar Free-Sync falan da olsa özellikle FIFA gibi oyunların sabit FPS ile oynanması gerekiyor. FPS'te en ufak bir dalgalanma olması akıcılığı etkileyecektir. O yüzden bu konuda Free-Sync değil, eski tarz yöntem kullanmak daha iyi olur. Free-Sync'i kapatarak deneyin.

Bu bağlamda Afterburner kullanarak FPS'i 100'e falan sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Hangi monitörü kullanıyorsunuz bu arada?

Her ne kadar Free-Sync falan da olsa özellikle FIFA gibi oyunların sabit FPS ile oynanması gerekiyor. FPS'te en ufak bir dalgalanma olması akıcılığı etkileyecektir. O yüzden bu konuda Free-Sync değil, eski tarz yöntem kullanmak daha iyi olur. Free-Sync'i kapatarak deneyin.

Bu bağlamda Afterburner kullanarak FPS'i 100'e falan sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Hangi monitörü kullanıyorsunuz bu arada?

yardımın için teşekkür ederim bu yöntemi denememiştim hemen deneyeceğim. Monitörüm AOC G2770PF bu arada.
Başka oyunda da yapıyor mu? Ekran kartının bir eski sürücüsünü yükle, belki sürücüyle ilgili bir problemdir.

hayır sadece bu oyunda yaptı. diğer tüm oyunları 1080p 144 hz oynaya biliyorum.
Radeon ayarlarından kare hızı hedef kontrolünü aktif etmeyi deneyebilirsiniz. 95 FPS normalde aldığınız en düşük değerse 95'e sabitlemek yararınıza olabilir.

cevap için teşekkür ederim. yöntemleri deneyip olum olumsuz yazacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı