FIFA 20 akıcı değil

TaylanGrdesli

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yaklaşık 2 aydır FIFA 20 oynuyordum, son 1 haftaya kadar hiçbir problemim yoktu gayet akıcı bir şekilde 105+ FPS ile oyunumu oynuyordum. Lakin bir gün (sanırım driver güncellemesinden sonra) oyunu açtığımda oyun kasıyor gibi geldi.
Online oynadığım için ping ile alakalıdır diye düşündüm çok sorun etmedim ama daha sonra oyunu tek oyunculu oynadığımda da bunu fark ettim. FPS değerlerime baktığımda yine 150-155 arasında oynuyor ama oyun akıcı değil, sebebi ne olabilir yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde:
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit.
İşlemci: Intel Core 35-8400 2.80 GHz.
RAM: 8 GB.
Ekran kartı: Sapphire RX580 Nitro+ OC GDDR5 8 GB 256 Bit.
Anakart: ASUS Prime H310M-K 2666MHz DDR4 soket 1151P.
SSD: SanDisk SSD Plus 120 GB okuma hızı 530 MB/s yazma hızı 310 MB/s.

Belgelerime gir. Orda Fifa 20 klasörü var ona gir. fifasetup diye bir dosya olacak ona sağ tıkla not defteri ile aç. Orda drectx_selecet diye bir şey yazar. Eğer o sıfır ise onu 1 yap. Zaten 1 ise dokunma drectx 11 demektir. Save yap not defterini sonra çık ordan. Oyuna girip test et.

Belgelerime gir. Orda Fifa 20 klasörü var ona gir. fifasetup diye bir dosya olacak ona sağ tıkla not defteri ile aç. Orda drectx_selecet diye bir şey yazar. Eğer o sıfır ise onu 1 yap. Zaten 1 ise dokunma drectx 11 demektir. Save yap not defterini sonra çık ordan. Oyuna girip test et.
Yaptım hala aynı.

Oyunun .exe'sine sağ tıkla: "Özellikler > Uyumluluk > Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak"ı işaretleyip dene. Bir de Windows 10 Game Mode'u kapatıp da deneyebilirsin.

Yaptım hala aynı.
O zaman başka bir sıkıntı var. Oyun dosyalarını doğruladın mı belki güncelleme yaparken bir sıkıntı olmuştur. Ama büyük bir ihtimalle driver güncellemesi ile alakalı. Çünkü anladığım kadarıyla eskiden oynarken güncellemeden sonra takılmaya başladı. Bu son çıkan amd güncellemeleri biraz sıkıntılı. Ben de memnun kalmayıp eski sürüme dönmüştüm. Şuan 19.11.2 sürümünü kullanıyorum tavsiye ederim. Ya da sen kendi bildiğin güncellemeden önceki sürümüne dön.

Oyunun .exe'sine sağ tıkla: "Özellikler > Uyumluluk > Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak"ı işaretleyip dene. Bir de Windows 10 Game Mode'u kapatıp da deneyebilirsin.
Bunu da yaptım bir kez daha deneyeceğim.
O zaman başka bir sıkıntı var. Oyun dosyalarını doğruladın mı belki güncelleme yaparken bir sıkıntı olmuştur. Ama büyük bir ihtimalle driver güncellemesi ile alakalı. Çünkü anladığım kadarıyla eskiden oynarken güncellemeden sonra takılmaya başladı. Bu son çıkan amd güncellemeleri biraz sıkıntılı. Ben de memnun kalmayıp eski sürüme dönmüştüm. Şuan 19.11.2 sürümünü kullanıyorum tavsiye ederim. Ya da sen kendi bildiğin güncellemeden önceki sürümüne dön.
Tam olarak nasıl dönebilirim eski sürüme ?

Bunu da yaptım bir kez daha deneyeceğim.

Tam olarak nasıl dönebilirim eski sürüme ?
Amd nin sitesine gir ordan hangi sürümü kullanmak istiyorsan onu indir bilgisayarına. DDU ile eski sürümü kaldır. İndirdiğin sürücüyü yükle. DDU nedir nasıl kullanılır rehberi mevcut internetten araştırıp bakabilirsin. Eğer hangi sürücüyü indireceğin konusunda fikrin yoksa ben 19.11.2 kullanıyorum. Üstüne yeni sürücüler çıktı ama bu sürücü bana daha stabil geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı