FIFA 20 Anti-Aliasing sorunu

vidmas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha yeni FIFA 20 satın aldım. Grafik ayarlarım 1080P, Ultra, 4X MSAA, 60 FPS kilitli şekilde. Öncelikle menülerdeki geçişlerde bir ağırlık vardı, biraz araştırdım onu uygulama özelliklerinden yüksek DPI ölçeklendirmesini geçirsiz kılma seçeneğini seçerek çözdüm, ne kadar doğru bilemem.

Bir diğer sıkıntı ise kenar yumuşatmalar sanki çalışmıyor. 4X de yapsam kapalı seçeneğini de seçsem aynı görünüyor. Maç sırasında dikkatli bakıldığında oyuncularda çizikler oluyor. Menüde ise oyuncuların animasyonlarında bu durum çok daha belirgin. Oyuncuların kenarlarında çizgiler nokta nokta. Oyun zevkimi çok etkilemese de merak ediyorum bunun bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
SS atar mısın?
SS'lerde çok fazla belli olmayabilir, oyuncuların hareket ettikleri anda yakalamaya çalıştım. Hareket ettiklerinde yırtılmalar meydana geliyor daha çok.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstünde boş bir yere sağ tıklarsan driverlar yüklüyse AMD Catalyst gibi bir şey yazması lazım. Ona tıklayınca ekran kartının denetim masasına giriyosun. Ordan kalite ayarlarını yapılıyor diye biliyorum. Ekran kartım Nvidia olduğu için kullanmayı tam bilmiyorum.

Geri
Yukarı