RTX 2080 Anti-Aliasing Sorunu

Dragosh1397

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Konuyu kısaca şöyle özetleyeyim, birçok oyunda maksimum grafikte çalıştırmama rağmen, uzak mesafelere bakınca kenarlarda kırılma görüyorum. Sanki Anti-Aliasing ayarı hiç çalışmıyor gibi. Nvidia denetim masasında da gerekli ayarları yaptığımı düşünüyorum. Konuyla ilgili desteğinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

PC:

Anakart: MSI B450M PRO-VDH Plus
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX2080 VENTUS 8GB GDDR6 256 Bit
Ram: Crucial 16GB (2x8) Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz 1.35V
Hafıza: WD 500GB Blue SATA 3.0 SSD [+ Seagate 1TB 7200 RPM HDD]
Kasa: Xigmatek Venom X 650W

Monitör: VievSonic VX2458-C-MHD 24 inch 144hz HD [1920x1080] Curved

Son düzenleyen: Moderatör:
FunMark testi yapmadım.
Yapmanızı tavsiye ederim. Ek olarak Windows'u Rufus üzerinden GPT ve UEFI(CSM yok) modunda yeniden kurmanızı ardından BIOS sıfırlaması yapmanızı ve WHQL olan driver, chipsetleri kurmanızı tavsiye ederim. Sorun hala devam ediyorsa ve sıcaklık değerleriniz düşükse Fsp model bir PSU ve VA panel bir monitör değişikliğine gitmenizi tavsiye ederim.

Yapmanızı tavsiye ederim. Ek olarak Windows'u Rufus üzerinden GPT ve UEFI(CSM yok) modunda yeniden kurmanızı ardından BIOS sıfırlaması yapmanızı ve WHQL olan driver, chipsetleri kurmanızı tavsiye ederim. Sorun hala devam ediyorsa ve sıcaklık değerleriniz düşükse Fsp model bir PSU ve VA panel bir monitör değişikliğine gitmenizi tavsiye ederim.
PSU değiştireceğimi söylemiştim Windowsum zaten UEFİ, GPT ve CSM olaylarını bilmiyorum.

Öncelikle iyi günler, dediğiniz sorunları birebir yaşamaktayım ve antialiasing sorunları da cabası tabi. Sorunun psu'dan kaynaklı olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Net bir şey diyemem. Bu sorun artık o kadar büyüdü ki anlatılacak cinsten değil. Çözümü olmayan bir sorun maalesef. Şahsi fikrim bu sorunun elektrik ile alakalı olduğu. UPS alıp bir denemek lazım. Dediğim gibi eskiden (2015) yılında bu sorunu yaşayan 1000 kişi iken şu an da milyonlar.

30 sayfadır tartışıyoruz.

Geri
Yukarı