FIFA 20 Demo İncelemesi

261538

Gigapat
Makaleler
98
Hepinize merhabalar,
Bugün oyunu indirdim ve göz attım, merak eden arkadaşlar için kısaca yorumlarımı yapacağım. Oyunu Origin üzerinden indirebilirsiniz. FIFA 18 ile PES'i bitirdiğimi hatırlatayım.
Not: İnceleme parasının karşılığı mı, eder mi, gibi cevaplar içermemektedir. Kısaca fiyat politikasıyla ilgili yorum yok.

-Menü
Geçen senelerden farklı bir menü yok, aynı menü tarzını devam ettirmişler sadece arka resimler ve görseller değişmiş, bu seneki görselleri beğendiğimi söylemek istiyorum ama yine de bir değişiklik, yeni bir tarz olabilirdi.

1568366492813.png

-Oynanış
Her sene oynanışın değişmesini bekleyen insanlar var ben o kişilerden değilim, benim için oynanış iyi bir seviyedeyse detaylara önem verilmeli. Oynanış olarak FIFA 19'u biraz daha geliştirmişler daha akıcı olmuş, oyuna 1-2 maçta alışabilirsiniz. Yeni animasyonlar eklenmiş ben beğendim.

1568366685914.png

1568366763967.png

1568366663484.png

-Volta Futbolu
Yeni eklenen mod, bir sokak maçı modu. "Urban Freestyle Soccer" oyununu bilenler varsa o tarz da neredeyse paslar, hareketler, modu beğendiğimi söylemem lazım, sadece kaleler büyük olup tam bir sokak maçı olsa daha iyi keyif verebilirdi diye düşünüyorum.

1568370870917.png

1568370905682.png

1568370959965.png

1568371265818.png

Sonuç olarak oyun genel anlamıyla FIFA 19'un biraz daha geliştirilmiş ve biraz daha yeni modlar eklenmiş hali. Keyif olarak FIFA 19'a göre 20'den daha fazla keyif alacağınız daha eğlenceli modları olan bir oyun. PES 20 Demo'ya da göz attım fakat FIFA yine oynanış olarak ağır şekilde önde benim yorumum.

Son düzenleme:
FIFA'da masa futbolu langırt oynuyormuş hissiyatına kapılıyorum çoğu zaman oynanış rezalet. Bence bu sene PES 2020'ye de bir şans verin derim. Lisans ve oyun modları bakımından FIFA kadar zengin olmasa da oynanış çok daha gerçekçi ve tatmin edici kesinlikle. FIFA'nın aksine futbol oynadığımı hissediyorum.

Özellikle top fiziği FIFA'dan çok çok daha başarılı ve gerçekçiliği bir üst noktaya taşıyor. Stat ambiyansı her iki oyunda başarılı olsa da grafikler ve ışıklandırmalar PES 20'de gözüme daha hoş geldi.

Asıl temennim yeni nesil konsolların gelişi ile birlikte geliştiricilerin, futbol oyunlarında daha radikal değişiklikler ve yenilikler ile karşımıza çıkmaları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala FIFA17 oynuyorum PS4'te ve 19 oynadığım zaman grafikleri gözüme berbat göründü. 17 en gerçekçisi ve oynanış bakımından en iyisi bence.

Demo süresi ne zaman son buluyor bilginiz var mıdır? Ona göre indirmeyi düşünüyorum. Bir de sadece sokak futbolunu mu oynayabiliyoruz? Tüm modlar açık mıdır acaba?

Ben neredeyse hiçbir fark hissetmedim. Eskiden o fark net bir şekilde anlaşılırdı. Bu birkaç animasyon ve top fiziği haricinde bildiğin aynısı olmuş. PES 20 bu sene çok daha iyi olmuş bence.

Tam tersini düşünüyorum, PES 20 oynanış olarak FIFA 20'den çok daha iyi bence. İçerik kısmında ise FIFA aynı şekilde çok daha önde.

Alacak olsam yine FIFA alırdım herhalde.

FIFA Street 2 oynadın mı? Sokak futbolu modu buna benziyor mu? En çok eğlendiğim ve oynadığım sokak futbolu oyunuydu. PS2'de oynuyordum. PC sürümü çıksa grafikleri daha iyi şekilde yine oynarım. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı