FIFA Online 4 incelemesi

EcoLine

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki FIFA 2005'ten bu yana bütün serileri oynadım.
Oyun'a başladığınızda iki seçenek geliyor karşınıza birisi kulüp takımı diğeri ise fantezi takımı.
Ben fantezi takımı ile ilgili yorum yapacağım keza diğer tarafı ile ilgilenen olacağını pek sanmıyorum.
Bu aşağıda görmüş olduğunuz benim takımım ve tahmini olarak 12 oyun saatinde kuruldu. Kimisi daha iyisini kurar kimisi daha kötüsünü ama herkese boldan boldan veriyor oyun paketleri. Ben erken erişime da kaydoldum o yüzden birkaç tane daha fazla paket aldım.
Paket almanın yolları çok fazla siteden de birçok paket alabiliyorsunuz. Günü birlik jeton veriyor oradan paket düşüyor her 5 levelde bir siteden yine ödül alabiliyorsunuz 5 oyuncu davet ederseniz 5 tane farklı ödül sahibi oluyorsunuz vs. kısaca çok zorlamıyor gelişmek.
Oyunun mekaniklerine gelecek olursak, bana kalırsa çok daha iyi yapılabilecekken batırılmış bir oyun ilk çıkışına bakarsak eğer.
Oyun pes ya da e football ne ise artık ona rakip olarak çıkartılmış bir oyun. Oyunun fizik motoru bana kalırsa kesinlikle frostbite değil ne olduğu ile ilgili bir bilgim yok ama FIFA 2016 hissiyatı veriyor.
İstatistikler tamamen mantıksız olduğunu düşünüyorum eğer ki Ultimate Team oynadıysanız Türkiye liginin özel kartları yüksek overall olsa da bekleneni veremez genelde. Genel hatları ile bakıldığında kart iyi durur ama FIFA'nın nasıl çalıştığını açıklamadığı bazı istatistiklerin zayıf olmasından vs. bekleneni veremez.
Bu oyunda da aynı şeyin geçerli olduğunu düşünüyorum. Vida hızı çok yüksek ama asla o şekilde hissettirmiyor. Keza gustavo djaniny falan hepsi aynı şekilde hızlanmaları deparları çok yüksek ama 104 hıza sahip gradel mesela 65 pace vitor hugo yakalayabiliyor.
En bozuk yere gelecek olursak defans sistemi. Rakip sahadaysanız eğer rakip takımın defans oyuncuları çok rahat top alıyor 91 fiziğe sahip Gradel'den örnek veriyorum yine düz messi Kart'ı bile alabiliyor topu ki düz messi kartı FIFA 21'deki gibi 93 overall değil 82 falan olması lazım. Karşı defans 75'lik adam olsa bile omuz atıp topu alıyor. Dribbling denen şey oyunda yok skill movelar işlevsiz pas üzerine kurulu bir oyun ama ara pas desen geçmez pas atarsın defans yine araya girer alır. Defans olarak değişmesi gereken çok fazla şey var pes oyununun zor olduğunu düşünmüyorum ve dediğim gibi ona rakip bir oyun olduğunu düşünüyorum bu yüzden oyunu bayağı bir kolay yapmışlar. Dribbling ve skill olarak yetenekli olan kart veya oynayan kişi hiçbir şekilde etkisi yok denecek kadar az etkisi var.
Oyun ara sıra ara pas atabilceğiniz boşluklar veriyor onları doğru kullanırsanız gol atabiliyorsunuz aksi taktirde rakibinizin çok kötü olması lazım.
Uzak şutlar fazlasıyla bozuk saçma sapan yerlerden vurup gol atabiliyorsunuz.
Top kornere çıkarsa arka arkaya defalarca korner oluyor.
Genel hatları ile gözüme çarpan şeyler bunlar ücretsiz bir oyun tabii ki normal bir FIFA deneyimi beklenmez ama defansın bu kadar basit olması beni yıldırdı ve 12 saatlik oynayışın sonunda bıraktım. İleride düzelirse dengelenirse oynarım. Keşke bu kadar pahalı olmasa FIFA 21-22 vs. de rahatlıkla oynayabilsek.

fifa.png

Evet savunma oyuncuları çok rahat top kapıyor, 101 hızı olan oyuncum var hiç 101 hızı olduğunu hissettirmiyor vs. tamamen pas odaklı olmuş oyun. Bir de bu her seviye atladıkça gelen yeni seviye anahtarı ile ne yapılıyor çözemedim.

Ben de kanalımda "nasıl oynanır?" videosu hazırladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı