Çözüldü FIFA 20 ve FIFA 18 DirectX hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

keneman

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Bundan 15 günde önce FIFA 20 satın aldım ve Origin üzerinden yüklemeye başladım. Oyun %18'lere gelince "PLAYEBLE" diye bir seçenek çıktı, ben de tıkladım. Tıklamaz olaydım. Tıkladığım gibi DirectX hatası aldım. Bilgisayarıma DirectX indirdim, zaten güncel hatası aldım. Ekran kartımı güncelledim düzelmedi. Bilgisayarımdaki başka programları da etkiledi. Mesela Adobe Premier Pro programını çalıştırırken Aygıt Yöneticisi üzerinden entegre ekran kartını kaldırmak durumunda kalıyorum, yoksa olmuyor. Intel Grafik Sürücüsünü de güncelledim, yine olmadı.

Bununla birlikte daha önceki FIFA 18'im de bozuldu. Onu da açınca DirectX hatası alıyorum. FIFA 20'de de eskiden DirectX hatası alıyorum, şimdi "Oyna" tuşuna bastığım gibi tepki yok. Hiçbir şey açılmıyor. Fakat eskiden onda da DirectX hatası alıyordum, Belgelerim'de "FIFA 20" klasöründe "fifasetup.ini" dosyasında "DIRECTX_SELECT = 0" kısmında 0'ı 1 olarak değiştirdikten sonra tepki almamaya başladım oyundan. Ne hata geliyor ne de başka bir şey.

Burada verilen çözümlerin hepsini denedim, yine de işe yaramadı. Sadece cmd'den aldığım bir hata log kaydı var. Onu da çözemedim bir türlü.
Kod:
Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some
of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For
example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not
supported in offline servicing scenarios.

Error: 0x800f0906

The source files could not be downloaded.
Use the "source" option to specify the location of the files that are required t
o restore the feature. For more information on specifying a source location, see
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=243077.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

İnternette gördüğüm birçok çözüm yolunu denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Gerçekten çok sinir bozucu bir hata, hiçbir şekilde çözemedim. Artık ilallah ettim yani. Yardımlarınızı bekliyorum, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Sistem bilgilerimi ve aldığım hatayı aşağıya bırakıyorum. İyi günler dilerim.

Sistem bilgisi (Bilgisayarım dizüstü, MONSTER TULPAR-T7 V3.1.1 modeli):

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Aldığım DirectX hatası:

04.jpg

@Recep Baltaş yardımlarınızı bekliyorum, teşekkür ediyorum. Gerçekten beni ilallah ettirecek bir hata, hiçbir şekilde çözümünü bulamadım.
Hala çözebilmiş değilim.

Son düzenleme:
Çözüm
DDU ile tüm ekran kartlarınızı kaldırıp kurmayı denediniz mi?

Selam,
Bu programı kullanmakta biraz tereddüt ediyorum, ekran kartımı sildikten sonra tekrar kuramazsam gibi. Detaylı olarak Discord üzerinden anlatabilir misiniz, sizden Discord'unuzu rica edebilir miyim?

Yardımınız için ayrıca teşekkür ederim.

Eklemek istediğim bir şey var;
Aygıt Yöneticisi'nden entegre ekran kartını(intel) devre dışı bırakınca oyunlar açılıyor fakat çok kasıyor hatta biraz oynadıktan sonra Directx hatası veriyor. Entegre ekran kartını etkinleştirince de ya Directx hatası alyıorum ya da tepkisiz bir şekilde kapanıyor.
Hatam devam ediyor.
EDİT: DDU ile entegre(Intel) ve dahili(nvidia) ekran kartlarını kaldırarak temiz kurulum yaptım. Hataları almaya devam etmekteyim.
-------------------------------------------------------

SONRADAN GELEN DÜZENLEME VE ÇÖZÜMÜ

Arkadaşlar bu hatanın çözümünü iyice araştırdım, ekran kartım sağlıklı olmasına rağmen bu hatayı alıyordum. Bunun da sebebi Directx 12 destekli oyunları maksimum Directx 11 destekleyen Windows 8.1 işletim sistemimde açmakmış. Bazı driverlar veya dosyalar Windows 10 destekli olduğu için Directx 12 olan oyunlar çakıştı ve bu hatayı aldım. Çözümü ise Windows 10 formatı oldu. Format attım ve hiçbir sorun yok.

Selam,
Bu programı kullanmakta biraz tereddüt ediyorum, ekran kartımı sildikten sonra tekrar kuramazsam gibi. Detaylı olarak Discord üzerinden anlatabilir misiniz, sizden Discord'unuzu rica edebilir miyim?

Aygıt Yöneticisi'nden entegre ekran kartını(intel) devre dışı bırakınca oyunlar açılıyor fakat çok kasıyor hatta biraz oynadıktan sonra Directx hatası veriyor. Entegre ekran kartını etkinleştirince de ya Directx hatası alyıorum ya da tepkisiz bir şekilde kapanıyor.
Hatam devam ediyor.
EDİT: DDU ile entegre(Intel) ve dahili(nvidia) ekran kartlarını kaldırarak temiz kurulum yaptım. Hataları almaya devam etmekteyim.

Arkadaşlar bu hatanın çözümünü iyice araştırdım, ekran kartım sağlıklı olmasına rağmen bu hatayı alıyordum. Bunun da sebebi Directx 12 destekli oyunları maksimum Directx 11 destekleyen Windows 8.1 işletim sistemimde açmakmış. Bazı driverlar veya dosyalar Windows 10 destekli olduğu için Directx 12 olan oyunlar çakıştı ve bu hatayı aldım. Çözümü ise Windows 10 formatı oldu. Format attım ve hiçbir sorun yok.

Son düzenleme:
Çözüm
Selam,

Hatam devam ediyor.

Yardım et reis ben 1 yıldan beri uğraşıyorum denemediğim yol kalmadı işlemci ram ssd değiştirdim belki hata düzelir diye sabah yükledim az önce oyuna girdim yine aynı hata
Selam,

Aygıt Yöneticisi'nden entegre ekran kartını(Intel) devre dışı bırakınca oyunlar açılıyor fakat çok kasıyor hatta biraz oynadıktan sonra DirectX hatası veriyor. Entegre ekran kartını etkinleştirince de ya DirectX hatası alyıorum ya da tepkisiz bir şekilde kapanıyor.
Hatam devam ediyor.
EDİT: DDU ile entegre(Intel) ve dahili(NVIDIA) ekran kartlarını kaldırarak temiz kurulum yaptım. Hataları almaya devam etmekteyim.

Arkadaşlar bu hatanın çözümünü iyice araştırdım, ekran kartım sağlıklı olmasına rağmen bu hatayı alıyordum. Bunun da sebebi DirectX 12 destekli oyunları maksimum DirectX 11 destekleyen Windows 8.1 işletim sistemimde açmakmış. Bazı driverlar veya dosyalar Windows 10 destekli olduğu için DirectX 12 olan oyunlar çakıştı ve bu hatayı aldım. Çözümü ise Windows 10 formatı oldu. Format attım ve hiçbir sorun yok.

Rica etsem Discord isminizi verir misiniz

Geri
Yukarı