Çözüldü FIFA 2022 tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Knight Davion

Kilopat
RAM
Kingston HyperX RAM RGB 2x8 3200 MHz
Ekran kartı
3070 TI ROG STRİX OC
Anakart
MSI B460M Pro
İşlemci
i5 10400F
Merhaba.
Game Pass satın aldım. FIFA 2022'yi indirdim. Xbox uygulaması da EA Play uygulaması da kurulu. İki uygulama üzerinden de farklı oyunları oynayabiliyorum. Uygulamalar birbirine bağlandı.
FIFA 2022'yi ister masaüstü kısayolundan, ister Xbox uygulamasından ister EA Play üzerinden açmaya çalıştığımda aşağıdaki ekran görüntüsündeki ekran geliyor. Oyna dediğimde hiçbir şekilde devam etmiyor.

fifa 22 hatası.JPG

Nasıl çözebilirim?

FIFA 2021 indirdim. Birebir aynı durum onda da var.

Forumda hiç mi FIFA’cı yok yav?

Son düzenleme:
Çözüm
1.çözüm önerisi: Fifa22.exe'yi Windows8 uyumluluk modunda çalıştırın eğer zaten Windows8 ise Windows 7'yi deneyin. Bu adım olmazsa ayarlarınızı eski haline getirip 2. öneriyi deneyin.

2. çözüm önerisi: Belgelerim/FIFA22'de settings.ini dosyasını düzenle deyin, ve directx_select'i 1 olarak değiştirin. Settings.ini dosyasını kaydedin. Belgelerim / FIFA22'de settings.ini'ye sağ tıklayın, özellikleri tıklayın ve salt okunur yapın. Zaten salt okunursa tam tersini yapıp, kaldırıp deneyin.

Umarım sorununuz çözülür.

1. durum olmadı.

2.'ni denedim o da olmadı. :/
2.'nde salt okunur açıkken FIFA 22 Launcher dahi açılmıyor. Salt okunuru kapatınca Launcher açılıyor. Salt okunur kapalı ama Directx_select 1 iken denedim, launcher açılıyor fakat sorun devam ediyor. :/

Sorunu çözdüm. Oyunu Windows'un kurulu olduğu diske kurdum, çalıştı. Windows'un kurulu olmadığı diske kurduğumdan dolayı açılmıyormuş. Bazı oyunlar böyle. Bazı oyunlarda bu sorunun olduğunu biliyordum ama bu sorunun bu oyunun açılmamasına neden olacağı haftalardır aklıma gelmemişti.
Merhaba.
Game Pass satın aldım. FIFA 2022'yi indirdim. Xbox uygulaması da EA Play uygulaması da kurulu. İki uygulama üzerinden de farklı oyunları oynayabiliyorum. Uygulamalar birbirine bağlandı.
FIFA 2022'yi ister masaüstü kısayolundan, ister Xbox uygulamasından ister EA Play üzerinden açmaya çalıştığımda aşağıdaki ekran görüntüsündeki ekran geliyor. Oyna dediğimde hiçbir şekilde devam etmiyor.

Eki Görüntüle 1620870

Nasıl çözebilirim?

FIFA 2021 indirdim. Birebir aynı durum onda da var.

Forumda hiç mi FIFA'cı yok yav?

Devam etmiyor derken yanıt mı vermiyor yoksa hiç mi tepki vermiyor.

Devam etmiyor derken yanıt mı vermiyor yoksa hiç mi tepki vermiyor.

Görünürde hiçbir şey olmuyor. Ama görev yöneticisini açıp baktığımızda görev yöneticisinde FIFA 22 açılıyor, 4-5 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor. Ekranda hiçbir değişiklik olmuyor ama. Görev yöneticisini açıp bakmasak onu da göremeyiz.

Görünürde hiçbir şey olmuyor. Ama Görev Yöneticisi'ni açıp baktığımızda görev yöneticisinde FIFA 22 açılıyor, 4-5 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor. Ekranda hiçbir değişiklik olmuyor ama. Görev Yöneticisi'ni açıp bakmasak onu da göremeyiz.

Klasik olacak fakat oyun dosyalarını doğruladınızmı belki eksik dosya vardır veya direk silip tekrar yüklediniz mi?

Klasik olacak fakat oyun dosyalarını doğruladınızmı belki eksik dosya vardır veya direk silip tekrar yüklediniz mi?

İkisine de yaptım sonuç aynı. Bu durum FIFA 2022'de de 2021'de de aynı.

Konu günceldir.

Denemek için kardeşimin bilgisayarına Xbox uygulamasını, EA Play'i ve FIFA 22'yi sıfırdan indirdim. Onda da aynı durum var. Windows'lar da güncel. Her şey güncel, orijinal. Delirmemek elde değil.

Son düzenleme:
Çözüm yolunu aşağıya bırakıyorum, düzelirse bilgilendir misin?

Fidye yazılımına karşı koruma özelliğini devre dışı bırakıp ardından güvenlik duvarını da kapatıp oyuna tekrar girmeyi dener misin?

Bunları denemiştim ama belki düzelmiştir diye tekrar dendim sonuç aynı hocam.

Çok garip çünkü yabancı forumlarda herkes fidye yazılımına karşı koruma özelliğini kapatıp tekrar açınca düzeldiğini belirtmiş. Benim söylediğime göre sen kapatıp denedin, bir de kapatıp sonra tekrar açıp oyuna girmeyi dener misin? Herhangi bir antivirüs programı kullanıyorsan devre dışı bırakmayı unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı