Çözüldü FIFA 21 DirectX Error

• Konuyu başlatan Akif
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Oyunu 20 saatten fazla oynadım. Bugün bu hataları vermeye başladı. Sürücüyü güncelleştirdim. OC kaynaklı olacağını düşünerek OC frekansını da düşürdüm. Sizce ne olabilir?

1633611202743.png

Çözüm
Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok. Sürücü güncel. OC'yi kapatıp deneyeceğim. Bir de SSD'yi çıkarmıştım SATA kablosu boşta takılı. Onu da çıkarayım.

Çözüldü. Dün gece SSD'yi çıkarmıştım ancak SATA bağlantısını sökmemiştim. Ondan sonra bu sorun ortaya çıktı zaten. Kabloyu anakarttan da sökünce düzeldi. Diğer her şey aynı. Böyle bir şey mümkün mü abi? :D
OC'yi kaldırın. Ekran kartınız cevap vermeyi kesiyor.
Dün 3 maç arka arkaya oynadım abimle. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yaptığım tek şey anakarttaki karşılığı boş olan SATA kablosunu çıkarmak oldu. Elektriksel bir şey sanırım. Teşekkürler arkadaşlar.
Kuzenim böyle çözmüştü:

• Origin'de Oynat'a tıklayın.
  • Oyun ayarlarını açın, Tam ekrana ayarlayın, Tamam'a tıklayın.
  • Settings.ini dosyasını Documents/Fifa21'de düzenleyin ve DirectX_Select'i 1 olarak değiştirin. settings.ini dosyasını kaydedin.
  • Documents/Fifa21'de Settings.ini'ye sağ tıklayın, özelliklere tıklayın ve Salt Okunur yapın.
  • Oyun başlatıcı penceresinde Oyna'ya tıklayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenim böyle çözmüştü:

• Origin'de Oynat'a tıklayın.
  • Oyun ayarlarını açın, Tam ekrana ayarlayın, Tamam'a tıklayın.
  • Settings.ini dosyasını Documents/Fifa21'de düzenleyin ve DirectX_Select'i 1 olarak değiştirin. settings.ini dosyasını kaydedin.
  • Documents/Fifa21'de Settings.ini'ye sağ tıklayın, özelliklere tıklayın ve Salt Okunur yapın.
  • Oyun başlatıcı penceresinde Oyna'ya tıklayın.

Bunları uygulayınca çalıştı sorun yok. Ancak her seferinde bu ayarı yapmam gerekiyor. Yoksa FIFA 21 Launcher açılmıyor. Her seferinde mi yapmam gerekli? Bir de sistemdeki 2. SSD'yi çıkarınca oldu, anlayamadım.

Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok. Sürücü güncel. OC'yi kapatıp deneyeceğim. Bir de SSD'yi çıkarmıştım SATA kablosu boşta takılı. Onu da çıkarayım.

Çözüldü. Dün gece SSD'yi çıkarmıştım ancak SATA bağlantısını sökmemiştim. Ondan sonra bu sorun ortaya çıktı zaten. Kabloyu anakarttan da sökünce düzeldi. Diğer her şey aynı. Böyle bir şey mümkün mü abi? :D
OC'yi kaldırın. Ekran kartınız cevap vermeyi kesiyor.
Dün 3 maç arka arkaya oynadım abimle. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yaptığım tek şey anakarttaki karşılığı boş olan SATA kablosunu çıkarmak oldu. Elektriksel bir şey sanırım. Teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı