FIFA 21 FPS sabitlenmiyor

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar normal bir şekilde FIFA'ya girdim, oynamaya başladım, kasa çok sesli çalışmaya başladı ALT+Z yapıp performans kısmına geldiğimde normalde kullanım %30- 40 arası iken 98-99 falan gözüküyordu, oyunda da bir tuhaflık vardı, hiç akıcı gelmiyordu. Oyunun ayarlarına girdiğimde 60FPS sabit tiki geçerli olmasına rağmen oyunda aldığım FPS 300 falan oluyor, hem FPS sabitlemiyor, hem de sabitlemediği gibi oyun akıcı gelmiyor. Bunun sebebi nedir? Özellikle kasa çok sesli çalışıyor, fanlar çok hızlı dönüyor, ısı dereceleri ise hem işlemcinin hem ekran kartının gayet normal ısıdalar. Bu aralar bilgisayar tuhaf geliyor, tarif edemiyorum ama herkes bilgisayarını tanır. Şurada sıkıntı var diyemesem bile bilgisayar bir tuhaf yani. Boşta ALT+Z yapıp performansa bastığımda ekran kartı kullanımı %40-50 arası geliyor. Daha sonra 3-5 düşüyor, 20'ye sıçrıyor falan. Kaspersky indirdim, tam tarama yaptım. Tek bir şey sildi, tehdit falan yok temiz çıktı bilgisayar. Sizce sorun nerede? Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

RTX 3060 Ekran kartım, R5 5600X işlemcim, 16 GB RAM'im var. Stok fan ile kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı