Çözüldü FIFA 21'de gamepad random çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kowi

Hectopat
Öncelikle merhaba uzun zamandır gamepad ile bilgisayarda FIFA 19 oynuyorum. FIFA 19'dan sıkılınca FIFA 21 aldım ama aynı gamepad FIFA 21 de sürekli durduk yere random tuşlara basıyor ve oynayamıyorum. Belki Gamepad'de sorun vardır diye FIFA 19 da ve başka oyunlarda test ettim ama sadece FIFA 21 de sorun oluyor. Bunu nasıl çözerim?

Çözüm
Bu program ile düzeltme yapabilirsiniz.
Dediğinizi yaptım maalesef sorun devam ediyor.

Ayar dosyasının nerede olduğunu bulamadım ayar dosyasının nerede olduğunu biliyor musunuz ?

Bu programı denedim oyunun bulunduğu kısma attım ama herkese sorduğu gibi bana programı açarken kurulması gereken DLL'yi sormuyor.
Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Bu program ile düzeltme yapabilirsiniz.

1619082132130.png

Bu kısım geliyor ve bir şeye tıklatmıyor.
Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.
Yönetici olarak çalıştırıyorum ama olmuyor

Dediğinizi yaptım maalesef sorun devam ediyor.

Ayar dosyasının nerede olduğunu bulamadım ayar dosyasının nerede olduğunu biliyor musunuz ?

Bu programı denedim oyunun bulunduğu kısma attım ama herkese sorduğu gibi bana programı açarken kurulması gereken DLL'yi sormuyor.
Kontrolcüyü Steam gördü değil mi ? Ayarlar/Kontrolcü kısmından yapılandırma desteğini de seçin.

1619083090073.png

Kontrolcüyü Steam gördü değil mi ? Ayarlar/Kontrolcü kısmından yapılandırma desteğini de seçin.

Eki Görüntüle 986827
Gördü evet hatta tanımlamak için gamepadi titretti ama sorun devam ediyor.
3.2 sürümünü indirip deneyin ben 3.2 ile çözüm bulmuştum.

1619083564272.png

Ayarları tek tek kendi elimle ayarlıyorum ama kırmızı karenin içine aldığım kısmı ayarlamayı bulamadım sol ve sağ da gördünüz yazılardan hangisi bu kısım?
1619083676524.png

Bu kısımmış, ayarladım, şimdi oyunda deneyeceğim.
Sorun çözüldü ama önemli bir nokta var: Ayarları kaydettikten sonra fotoğraftaki DLL'nin ismi sizde xinput1_4.dll olarak görünür, siz onu xinput1_3.dll olarak değiştirin.

1619088561996.png

Sizde xinput1_3.dll olarak görünür, siz onu xinput1_4.dll olarak değiştirin. Yukarıda yanlış yazmışım doğrusu bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı