FIFA 22 Gamepadde Sprint Tuşunu Algılamıyor

İşletim sistemi
Windows 10

eferussell

Decapat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda gösterdiğim gibi FIFA 22'yi aldığımdan beri bu sorunla karşılaşıyorum. Ayarları falan da gösterdim. Daha öncesinde her ayarı değiştirmeyi denedim ama hiçbirinde bir değişim olmadı. Oyuncuyu aldığım zaman R2, yani sprint, tuşuna basınca hızlı koşmuyor. Elimi çekip tekrar bastığımda koşmaya başlıyor. Yani ilk bastığımda algılamıyor ve bazen de oyuncuyu topa doğru yönlendirmeme rağmen topa gitmiyor, topun yanından geçiyor vs. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba, bir öneriniz var mı veya bunları ilgilendiren bir ayar var mı?
Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
Gamepadin tuşları bozulup karışmış olabilir.Başka oyunlarda bu sorunu yaşadın mı?
Başka oyunlarda denemedim FIFA 22 oynarken nasıl olduğunu hatırlamadığım bir şekilde L2 tuşunun tutukluk yaptığını fark ettim. Yani L2 tuşuna bastığım zaman ben elimi çeksem de basılı kalıyor veya arada kendi kendine basıyordu. Ben de bu yüzden oyun içi ayarlardan kontrol tuşlarını değiştirmek zorunda kaldım o şekilde oynuyorum.

Başka oyunlarda denemedim FIFA 22 oynarken nasıl olduğunu hatırlamadığım bir şekilde L2 tuşunun tutukluk yaptığını fark ettim. Yani L2 tuşuna bastığım zaman ben elimi çeksem de basılı kalıyor veya arada kendi kendine basıyordu. Ben de bu yüzden oyun içi ayarlardan kontrol tuşlarını değiştirmek zorunda kaldım o şekilde oynuyorum.

Aynı sorun bende de ver oyuncu ayağına topu aldığı zaman koşmuyor yapabildiyseniz bana da yardımcı olurumsunuz.

Aynı sorun bende de ver oyuncu ayağına topu aldığı zaman koşmuyor yapabildiyseniz bana da yardımcı olurumsunuz.
Sorunun oyunda veya ayarlarda değil de direkt gamepad'in kendisinde olduğunu fark ettim. Sprint için kullandığım triggerı sonuna kadar bastırmadığım sürece eğer yarısına kadar bastırıp geri çekersem o basılı olarak kalıyormuş. Bunu bir uygulamadan bastığım tuşları takip ederken fark ettim. Mecburen oyun içinde sprint tuşunu değiştirmek zorunda kaldım.

Geri
Yukarı