FIFA 22 hangi platformdan oynanmalı?

myhtai

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar.

Ben FIFA 22 Ultimate Team oyuncusuyum ve oyunumu PC üzerinden oynuyorum. Hemen hemen iyi denilebilecek de bir kadrom var. Yaklaşık 170 saat FIFA oynadım. Ancak şöyle bir problemim var ki bilgisayarım çok iyi bir bilgisayar değil ve oyun sırasında bana problemler yaratabiliyor. Online girmeden önce sırf bilgisayar alışsın diye offline oyun moduna girmek zorunda bile kalabiliyorum. Oyunda cidden sıkıntı çektiğim söylenebilir. Elimde bir adet PS4'üm var ancak PS platformuna geçip geçmemek de karar vermiş değilim. Bildiğiniz üzere PS4 FIFA 22'ye geçmem demek; hem FIFA 22 almam, hem de PS Plus üyeliği almam demektir. Kaldı ki PS Plus üyeliğinin yıllığı 240 TL.

Onun dışında PlayStation 5'i de düşündüm, eğer platform değişeceksem gerçekten buna değsin istedim ancak şu anda o fiyatları karşılayacak gücüm yok. PS5 digital Edition'u da dikkate aldım.

Sizlerin fikirlerini merak ediyorum, PS4 Slim'im var ve sizce FIFA'da PS platformuna geçmeli miyim? PS Plus fiyatları ve FIFA 22 fiyatları aklımı karıştırıyor. Ayrıca tabii bir de 170 saati bırakıp sıfırdan başlamak gibi bir şey var ki en çok da bu sıkıntı olur.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

Hocam şimdi FIFA'yı her zaman PS yada XBOX'ta oynamak çok daha mantıklı eğer online oynuyorsanız. Oyuncu sayısı ve dolayısıyla kart piyasası yüzünden. Zaten online için de son vakitlere geldik sayılır zamanla azalmaya başlar artık oynayan sayısı. Yani şu saatten sonra pek tavsiye etmem sıfırdan başlayıp uğraşmanızı, ha kendinizi geliştirmek istiyosanız daha çok, tabii ki uğraşabilirsiniz gayet eğlenceli de olur.

Benim önerim PC'den devam edip FIFA 23 için PS'da oynamanız.

Ben FIFA 22 Ultimate Team oyuncusuyum ve oyunumu PC üzerinden oynuyorum. Hemen hemen iyi denilebilecek de bir kadrom var. Yaklaşık 170 saat FIFA oynadım. Ancak şöyle bir problemim var ki bilgisayarım çok iyi bir bilgisayar değil ve oyun sırasında bana problemler yaratabiliyor. Online girmeden önce sırf bilgisayar alışsın diye offline oyun moduna girmek zorunda bile kalabiliyorum. Oyunda cidden sıkıntı çektiğim söylenebilir. Elimde bir adet PS4'üm var ancak PS platformuna geçip geçmemek de karar vermiş değilim. Bildiğiniz üzere PS4 FIFA 22'ye geçmem demek; hem FIFA 22 almam, hem de PS Plus üyeliği almam demektir. Kaldı ki PS Plus üyeliğinin yıllığı 240 TL.

Onun dışında PlayStation 5'i de düşündüm, eğer platform değişeceksem gerçekten buna değsin istedim ancak şu anda o fiyatları karşılayacak gücüm yok. PS5 digital Edition'u da dikkate aldım.

Sizlerin fikirlerini merak ediyorum, PS4 Slim'im var ve sizce FIFA'da PS platformuna geçmeli miyim? PS Plus fiyatları ve FIFA 22 fiyatları aklımı karıştırıyor. Ayrıca tabii bir de 170 saati bırakıp sıfırdan başlamak gibi bir şey var ki en çok da bu sıkıntı olur.

Şimdi hem PC hem de PS'de FIFA çevrimdışı oynayan birisi olarak;

0. Ortalamanın üstü bir PC'im var bence. (i5 10400 - 2060) (Buna rağmen PS'de oyun oynamak çok eğlenceli ve rahat)

1. PS Plus almak yerine oyun almayı daha mantıklı buluyorum. PS'de hiçbir oyunu online oynamıyorum ama PC'im de online oyun hariç oyun oynamıyorum

2. PS5 fiyatları delirmiş durumda, maddi durumun iyi değilse, PS alırken zorlanacaksan alma. Alabilecek durumun varsa hiç düşünmeden yapıştır.

3. PS'de şu an FIFA 22 130 + indirim dönemlerinde de PS Plus yakalarsan sanırım 10TL/Ay'a kadar yakalayabiliyorsun.

4. Ben senin yerinde olsam PC'den devam ederdim.
Benim önerim PC'den devam edip FIFA 23 için PS'da oynamanız.
Benim dediklerimin kısa özeti.

Hocam yeni nesilde oynayamıyorsanız direkt FPS grafik karşılaştırın derim. Benim PC ps'imden daha iyi performans verdiği için 5 senenin ardından platform değiştirdim. Ps ile yükleme süreleri, grafik yetersizliği ve arkadaşlarımın da oyunu bırakması sonucu pcye geçince gözüm rahatladı. Tamamen deneyerek anlamanız gerekli.

Hocam her zaman PS bence FIFA için daha iyidir. Şöyle bir sorun var eğer ki internetiniz iyi değilse kriz geçirebilirsiniz. Eğer ki PS'ye geçecekseniz bunu da göz önünden geçirin. Ha birde şöyle bir olay var sadece FIFA oynamak için PS Plus'a 240 TL ver üstüne FIFA 22 alacak para koy diye de PS5'ye geçmelik bir olay yok. PS'den hoşlanıyorsanız veya denemek istiyorsanız güzel seçenek, alacaksanız bence PS5'i zorlayın. PS çok geniş bir platform sadece FIFA oynamak için almanızı düşünmek bir hata olur bence.

Dediğim gibi şu anda elimde PS4 Slim var halihazırda. Sanırım FIFA 22'yi PC'de oynayıp FIFA 23'e PS4'te başlayabilirim. Şu anda yeni animasyonlar ya da PS5 kalitesi için değil tamamen daha iyi performans almak için PS'ye geçmeyi düşünüyorum. Yorumlarınızın her biri çok değerli, hepinize yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı