Çözüldü FIFA 22 kariyer mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GameForce

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci

DDU ile temiz kurulum yapmama rağmen yine aynı hatayı aldım. Diğer oyun modlarında böyle bir durum yaşamıyordum.

Bakabilecek birisi var mı?

Son düzenleme:
Çözüm
- Monitöre giden kablonuzu değiştirmeyi deneyin.

-Sadece bu oyunda yapıyorsa oyun orijinal olmayabilir.

- Driverı indirdiğiniz site eski Nvidia olabilir mi? Doğru mu yapıyorsunuz diye alttaki rehberi tekrar okuyun. Linki kontrol edin. Doğruysa formatla cihaza temiz bir Windows kurun. Kurulumdan sonra driver kurmayın. Windows kendi kursun. Gerekliyse ağ driverınızı kurun. Ardından tekrar deneyin.

- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için :
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa) : Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

-Hepsini yaptınız hala düzelmediyse ekran kartınızı garantiye veya servise gönderin. Arızalı olabilir.

Sonuca göre geri dönüş yaparsınız.

- Driverı indirdiğiniz site eski Nvidia olabilir mi? Doğru mu yapıyorsunuz diye alttaki rehberi tekrar okuyun. Linki kontrol edin. Doğruysa formatla cihaza temiz bir Windows kurun. Kurulumdan sonra driver kurmayın. Windows kendi kursun. Gerekliyse ağ driverınızı kurun. Ardından tekrar deneyin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

İnternetsiz güvenli moda girmek için :
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına msconfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (Sadece güvenli modda açılıyorsa) : Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

-Hepsini yaptınız hala düzelmediyse ekran kartınızı garantiye veya servise gönderin. Arızalı olabilir.

Çözüm

- Driverı indirdiğiniz site eski NVIDIA olabilir mi? Doğru mu yapıyorsunuz diye alttaki rehberi tekrar okuyun. Linki kontrol edin. Doğruysa formatla cihaza temiz bir Windows kurun. Kurulumdan sonra driver kurmayın. Windows kendi kursun. Gerekliyse ağ driverınızı kurun. Ardından tekrar deneyin.

- NVIDIA sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü Game Ready olanı indirin. NVIDIA eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.

İnternetsiz güvenli moda girmek için:
* Sisteminiz açılıyorsa çalıştır kısmına MSConfig yazıp açılan sekmede üstten başlangıç kısmına tıklayıp alttan güvenli başlatma seçip en az seçin. Kaydedip çıkın.
* Yine sisteminiz açılıyorsa yeniden başlata eliniz Shift tuşu basılı şekilde tıklayarak mavi menü gelene kadar bekleyin. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.
* Sistem açılmıyorsa (sadece güvenli modda açılıyorsa): Açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.

Hocam oyun Xbox Game Pass EA'den indirdim. Aktif şu an LoL oynuyorum onda sorun yaşamıyorum. Bilgisayara yeni format attım yüklediğim 2 3 oyundan biri bu. Driverı modeli seçtim direk indirdim bir daha bakarım ama 472'li bir şey diye hatırlıyorum. Bir de işlemci soketi değişildi o kadar.

Eve geçince tekrar deneyeceğim.

Edit: Sanırım eski dediğiniz yerden indirmişim :D

Merhabalar tekrardan. DDU ile silip verilen yeni linkten güncel sürücüyü indirince düzeldi. Teşeşkkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı