FIFA 22 PC ve PlayStation sürümlerinde mekanik farkı var mıdır?

Halodayi19

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, FIFA 22'nin PC ve PlayStation'da mekanik farkı var mıdır? Bazen arkadaşlarla PlayStation Cafe'de oynuyorum. PlayStation'da daha kötü oynuyorum, evde PC'de oynadığım zaman daha iyi oynuyorum. Bir mekanik farkı vs var mı? Bilen biri varsa yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçeklik payı ne kadar bilmiyorum ama PC sürümü genelde daha akıcı oluyor bence de. PS’de 30, PC’de 60 FPS olduğu için bence. Akıcılık da oyunu etkiliyor.

Büyük ekrana da alışık olmayabilirsiniz. PC’de ufak ekranda oyunu takip etmek çok daha kolay. PS’de arkaya yaslanıp büyük ekranda oynayınca daha gevşek olup hata yapmaya daha açık oluyorum ben mesela.

Bilgisayarınızın monitörünün kaç Hz olduğuna bağlıdır. Monitörünüzün Hz'si 30 ise karakterlerin kendisini değil gölgesini görürsünüz. 240 Hz ise daha erken fark edersiniz.
PS5 ise 30 Hz'dir.

Gerçeklik payı ne kadar bilmiyorum ama PC sürümü genelde daha akıcı oluyor bence de. PS'de 30, PC'de 60 FPS olduğu için bence. Akıcılık da oyunu etkiliyor.

Büyük ekrana da alışık olmayabilirsiniz. PC'de ufak ekranda oyunu takip etmek çok daha kolay. PS'de arkaya yaslanıp büyük ekranda oynayınca daha gevşek olup hata yapmaya daha açık oluyorum ben mesela.

Dediğiniz şey de olabilir hocam geçenlerde tanıdığım bir fut oyuncusu var bayağı da iyi oynuyor o demişti PC ve PlayStation mekanikleri farklı diye bu da benim aklıma takıldı oynanış gerçekten farklı mı acaba?
Bilgisayarınızın monitörünün kaç Hz olduğuna bağlıdır. Monitörünüzün Hz'si 30 ise karakterlerin kendisini değil gölgesini görürsünüz. 240 Hz ise daha erken fark edersiniz.
PS5 ise 30 Hz'dir.
Monitörüm 165HZ hocam

Geri
Yukarı