FIFA 22 yeni nesil ile eski nesil arasında oynanış farkı var mı?

Vicente14

Kilopat
FIFA 22'nin PC ve eski nesil konsollara çıkardığı oyun ile yeni nesil konsollara çıkardığı oyun arasında birçok fark mevcut. Yeni nesilde eski nesile göre daha farklı grafikler, animasyonlar, menü, oyuncu yüzleri, çimler, kamera açıları var. Tüm bunlara rağmen iki nesildeki oyunların videolarına baktığımda oynanışta çok farklılık göremedim. Eski nesildeki FIFA 22 ile yeni nesildeki FIFA 22 arasında oynanış açısından bir fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynanış açısından fark yok. İlk defa bu grafik değişmesi FIFA 14 ile başlamıştı. PS4 versiyonunda Next-Gen olarak çıkarken, PC versiyonu eski versiyondu. Sonra FIFA 15 ile birlikte PS4 ve PC aynı olmuştu fakat PS3 eski nesildi. Oynanışları aynıydı. Youtube'a FIFA 14 PS4 vs PC gameplay diye aratırsanız dediğimi anlarsınız zaten. Sonrasında FIFA 21 PS5'te Next-Gen olmaya başladı ve FIFA 22'de de dediğiniz gibi devam ediyor. Oynanışlar aynı, grafikler vs. farklı.
Yardımcı olabildiysem veya tatmin edebildiysem çözüm diye işaretleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oynanış açısından fark yok. İlk defa bu grafik değişmesi FIFA 14 ile başlamıştı. PS4 versiyonunda Next-Gen olarak çıkarken, PC versiyonu eski versiyondu. Sonra FIFA 15 ile birlikte PS4 ve PC aynı olmuştu fakat PS3 eski nesildi. Oynanışları aynıydı. Youtube'a FIFA 14 PS4 vs PC gameplay diye aratırsanız dediğimi anlarsınız zaten. Sonrasında FIFA 21 PS5'te Next-Gen olmaya başladı ve FIFA 22'de de dediğiniz gibi devam ediyor. Oynanışlar aynı, grafikler vs. farklı.
sence bu sene pc ye fifa 23 yeni nesil gelir mi? 2 senedir gelmiyordu. 3 olmaz herhalde?

Gelirse ne ala. Gelmeli de bence.
önceki serilerde durum tam olarak nasıldı unuttum.fifa 11 ile fifayla tanıştım zamanında.ondan öncesi pek öenmli değildir ama sonrasında fifalarda bir süre konsola özel pc ye eski nesil çıkmıştı.bu süreçte kaç seri sürmüştü onu bir bulsak aslında netleşir bu durum.mesela ps4 çıktığındaki fifa kaç fifa sonra aynı nesil çıktı konsolla fifaya acaba?

Abi bence fark var ya. Aktif olarak PC de Fifa 22 oynuyorum ve ara sıra Youtube’de karşıma videolar çıkınca top sürmede bazı tuhaflıklar gözüme çarpıyor. Özellikler kamera açıları ve animasyonlar zaten farklı ama oynanış yani oyun motorunda da değişiklikler var diye düşünüyorum. Bununla alakalı resmi açıklama var mı ?

PS3'te yanlış hatırlamıyorsam FIFA 08 ile başlamıştı PC ile farkı ve sonrasında FIFA 11'de PC ile PS3 aynıydı. Xbox 36s0 da PS3 gibi diye düşünüyorum o da dahildir. Neyse 11'den 14'e kadar öyle devam etti ve 14'te PS4 ile ilk defa next-gen çıktı, sonrasında da FIFA 15'te PC ile PS4 eşitlendi next- gen olarak ve PS3 old-gene devam etti.
önceki serilerde durum tam olarak nasıldı unuttum.fifa 11 ile fifayla tanıştım zamanında.ondan öncesi pek öenmli değildir ama sonrasında fifalarda bir süre konsola özel pc ye eski nesil çıkmıştı.bu süreçte kaç seri sürmüştü onu bir bulsak aslında netleşir bu durum.mesela ps4 çıktığındaki fifa kaç fifa sonra aynı nesil çıktı konsolla fifaya acaba?

PS3'te yanlış hatırlamıyorsam FIFA 08 ile başlamıştı PC ile farkı ve sonrasında FIFA 11'de PC ile PS3 aynıydı. Xbox 36s0 da PS3 gibi diye düşünüyorum o da dahildir. Neyse 11'den 14'e kadar öyle devam etti ve 14'te PS4 ile ilk defa next-gen çıktı, sonrasında da FIFA 15'te PC ile PS4 eşitlendi next- gen olarak ve PS3 old-gene devam etti.
Bu durumda çıkması gerekiyor.fifa 08 den 11 olayı gibi olursa bu yıl next gen zamanı.
Peki fifa 23 te sizce pc için yeni nesil gelir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı