FIFA 22 sadece defans kontrol ayarlarını değiştirmek

Toran

Hectopat
Şöyle bir sorum olacak.
Ekte de gördüğünüz gibi;
Mesela yakın markaj tuşu bende Pes'ten alışkanlık "a" tuşu yani pas verdiğimiz tuş ile yapıyorum.
FIFA'da bunu L2 olarak ayarlamışlar. "a" olan ise daha çok önünde durması için ayarlanmış.
Ben bunu değiştirmek istediğimde atak hanesinde yer alan tuş atamaları da değişiyor otomatik olarak. Yani defanstaki tuşları ayarlayayım derken ataktaki pas tuşu topu saklama tuşu oluyor defans düğmesini değiştirdiğim için.
Defans tuşlarını değiştirdiğim görsel 3.görsel.
Otomatik olarak atak tuşlarının değiştiği görsel de 4.görsel.
Sadece defanstaki tuşları değiştirmenin bir yolu yok mu?
Yok mu bilen?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    88,7 KB · Görüntüleme: 216
  • 2.png
    2.png
    84,3 KB · Görüntüleme: 162
  • 3.png
    3.png
    82,6 KB · Görüntüleme: 133
  • 4.png
    4.png
    86,3 KB · Görüntüleme: 144
Son düzenleme:
bendede benzer bir durum var RT ile LT tuşlarını defansta değiştiğimde ataktada değişiyor diğer tuşlar bağımsız olarak değişebiliyor aşırı saçma bir çözüm bulamadım

Evet.
Ve oynarken duran toplarda yön belirleme sıkıntısı oluyor.
Çözümü; analog tuşunu kapatıp yönü analog ile belirleyin.

bendede benzer bir durum var RT ile LT tuşlarını defansta değiştiğimde ataktada değişiyor diğer tuşlar bağımsız olarak değişebiliyor aşırı saçma bir çözüm bulamadım
Bunun çözümü yokmuş malesef.
Mecbur alıştım böyle oynamaya.

Benim de F710, ya plase şut atma zevkimiz kalmadı arkadaş, hem "takım arkadaşıyla bas" hem "plase şut at" yapamıyoruz üzücü.

Ben bu konuyu açarken bende aynı durumdaydım.
Fakat şu anda böyle oynamaya alıştım.
Pes'ten kalma alışkanlıkları atmak kolay olmuyor, halaa pas tuşu ile prese koşma yapıyorum ara sıra. Fakat alışıyorsun.
Bir Yunan atasözü der ki; su soğuk ama girince alışıyorsun :)

Ben bu konuyu açarken bende aynı durumdaydım.
Fakat şu anda böyle oynamaya alıştım.
Pes'ten kalma alışkanlıkları atmak kolay olmuyor, halaa pas tuşu ile prese koşma yapıyorum ara sıra. Fakat alışıyorsun.
Bir Yunan atasözü der ki; su soğuk ama girince alışıyorsun :)

İşin garip tarafı daha bir ay öncesine kadar böyle değildi istediğim tuşlarla rahat rahat oynuyordum 1 hafta kadar önce format attım ve Windows kolu tanımadı ardından Xbox kontrolcüsü olarak tanıttım ve olanlar oldu kolu okudu lakin artık ayar yapamıyorum.

İşin garip tarafı daha bir ay öncesine kadar böyle değildi istediğim tuşlarla rahat rahat oynuyordum 1 hafta kadar önce format attım ve Windows kolu tanımadı ardından Xbox kontrolcüsü olarak tanıttım ve olanlar oldu kolu okudu lakin artık ayar yapamıyorum.
Bence önemli bi noktaya parmak bastın. Bende böyle ayarlamıştım kolu tanıtmak için. Xbox kontrolcüsünü kaldırıp f710 driver olarak tanıt istersen bi

Bence önemli bir noktaya parmak bastın. Bende böyle ayarlamıştım kolu tanıtmak için. Xbox kontrolcüsünü kaldırıp F710 driver olarak tanıt istersen bir.

Şunu fark ettik aslında formattan önce de ayarları istediğimiz şekilde değişemiyordum fakat hiç değiştirmeye çalışmadığım için farkında değildim formattan sonra ayarları girdiğimde psikolojik olarak sanki tuş ayarları bana uymuyormuş gibi hissettim üstüne bir de ayarlarda defansla atak tuşları aynı anda değişince iyice şaşırıp bozulduğu kanaatine vardım bugün arkadaşlarım geldiğinde aslında bir sıkıntı olmadığını ayarları istediğim gibi değiştiremediğimi fakat benim de öyle oynadığımı söyleyince olaya uyandım benim olay tamamen psikolojik bir olaydı. Ne gariptir ki başka birkaç arkadaşımda benim anlattıklarım üzerine ayarlara girince onlarda bozulduğunu düşündüler benim yaşadığım olay gibi sanırım uzun süre ayarlara girmediğimiz için yaşanan bir durum. Ama ayarları ayrı ayrı istediğimiz gibi neden değiştiremediğimiz konusu bence hala başlı başına bir saçmalıktan ibaret.

Geri
Yukarı