FIFA 22'de %100 CPU kullanımı oluyor

Emo60

Centipat
Daha fazla  
Orijinal FIFA 22'e sahibim oyuna girdiğimde CPU %100 oluyor bunu nasıl düzeltirim?

Sistemim:
İşlemci: Intel i5-10500
Anakart: Gigabyte Z490.
Ekran kartı: EVGA GTX 1070 8 GB.
RAM: 16 GB.

Dediklerinize göre bildiğim her şey ters oluyor anlayamadım.
Bir oyun oynarken işlemcinin %100 olması gayet normal. Sadece grafik kartımı çalışıyor anlayamadım. Grafikle ilgili işlemleri GPU

Grafikle ilgili işlemleri GPU yaparken diğer işlemleride işlemci yapıyor doğru mudur? Eğer doğruysa benim dediğim de doğrudur. Çünkü oyun sadece grafikten oluşmuyor. Arkada çalışan kod vb. şeyler de var. Bunları da işlemci yapar. Ultra ayarlar da işlemcinin ve grafik kartının aynı anda %100 çalışması mükemmel bir durumdur. Ama eğer işlemci %100 çalışırken grafik kartı %50 çalışıyorsa darboğaz da olabilir ancak duruma göre değişir. Sizin dediğiniz şeyler doğru değil demedim. Yani kısaca eğer hem grafik kartı hem de CPU %100 çalışıyorsa durum mükemmeldir.

GPU ise %100 kullanılabilir ama %100 CPU anormal bir rakam. 10500 gibi işlemcinin FIFA 22 oyununda %100 CPU kullanımı kesinlikle normal değil.

Tam %100 olduğunu sanmıyorum ki attığı SS de de tam %100 değil %84.

Ben neye cevap verdiğimi unuttun sanırım.
%100 CPU ve GPU kullanılmasına normal demişsiniz. Bende bu cümleye karşılık cevabımı verdim. Sen ise geçiştirmek için konuyu başka yere kaydırıyorsun.
Bilmediğin veya emin olmadığın konularda cevap vermemeni öneririm. Kim bilir kaç tane insanı yanlış bilgilendirmişsindir.

Ben neye cevap verdiğimi unuttun sanırım.
%100 CPU ve GPU kullanılmasına normal demişsiniz. Bende bu cümleye karşılık cevabımı verdim. Sen ise geçiştirmek için konuyu başka yere kaydırıyorsun.
Bilmediğin veya emin olmadığın konularda cevap vermemeni öneririm. Kim bilir kaç tane insanı yanlış bilgilendirmişsindir.

Konuyu başka yere kaydırmadım %100 CPU kullanımı normaldır. Halada savunuyorum. Ne demek istediniz anlamadım GPU'ya %100 denildiği zaman %99 olamayacak demekse eğer o zaman siz neden önceki mesajda %100 GPU olarak belirttiniz?
Yani %100 dedimse %99 falan da olabilir.%100 GPU dendiği zaman akla ne geliyorsa aynısı işlemci içinde geçerlidir. Sadece yüzde kullanımı için konuşuyorum. İnternette biraz araştırın bence. Eğer oyunda drop falan olmuyorsa %100 CPU kullanımı normalden daha iyi bile olabilir. Ama drop falan oluyorsa başka ki arkadaş öyle bir şey yazmamış sanırım.

Her neyse konuyu lütfen daha fazla uzatmayalım(benim içinde konuşuyorum.)Arkadaşın bir problemi varsa ona odaklanalım düşman olmaya çalışmıyoruz. İkimizde bildiğimiz kadarını yazalım bilmiyorsun falan demeye gerek yok zaten eğer bilmiyorsam önerim de işe yaramayacak demektir. Ki bence arkadaşın şu anlık bir problemi yok İşlemcisi %100 bile kullanılmıyor.%80 demek %100 sayılmaz eğer %95'den fazlaysa %100 olarak belirtebilirsiniz ama %80 le %100 arasında çok fark var.

Konuyu başka yere kaydırmadım %100 CPU kullanımı normaldır. Halada savunuyorum. Ne demek istediniz anlamadım GPU'ya %100 denildiği zaman %99 olamayacak demekse eğer o zaman siz neden önceki mesajda %100 GPU olarak belirttiniz?
Yani %100 dedimse %99 falan da olabilir.%100 GPU dendiği zaman akla ne geliyorsa aynısı işlemci içinde geçerlidir. Sadece yüzde kullanımı için konuşuyorum. İnternette biraz araştırın bence. Eğer oyunda drop falan olmuyorsa %100 CPU kullanımı normalden daha iyi bile olabilir. Ama drop falan oluyorsa başka ki arkadaş öyle bir şey yazmamış sanırım.

Her neyse konuyu lütfen daha fazla uzatmayalım(benim içinde konuşuyorum.)Arkadaşın bir problemi varsa ona odaklanalım düşman olmaya çalışmıyoruz. İkimizde bildiğimiz kadarını yazalım bilmiyorsun falan demeye gerek yok zaten eğer bilmiyorsam önerim de işe yaramayacak demektir. Ki bence arkadaşın şu anlık bir problemi yok İşlemcisi %100 bile kullanılmıyor.%80 demek %100 sayılmaz eğer %95'den fazlaysa %100 olarak belirtebilirsiniz ama %80 le %100 arasında çok fark var.

Çok yanlış biliyorsun. İşlemci %100 kullanıyorsa ekran kartını besleyemediğinden kullanıyordur tüm gücünü harcıyordur, işlemci yetersizdir. ( Dış etkenlerde var tabi işlemciyi sömüren virüsler, yüksek sıcaklık vs. ) Oyun kurmuyorsunuz veya PC taraması, stres testi, render vs. atılmıyor ki normal olsun. %100 kullanımda ekran kartı kullanımı daha düşük olur. Bu da darboğaz demek oluyor yani mükemmel bir durum değil aksine kötü bir durum. İşlemcinin termal macununu yenilemeyin, biriken tozları temizlemeyin uzun bir süre ve sonucu görün yüksek sıcaklıktan işlemci kullanımı yükselecektir. İşlemcilerde oyunlarda kullanılması gereken miktar genel olarak %25-%60 arasıdır. ( İşlemciye göre değişir ) Hatta test etmek için alın kötü bir işlemci ekran kartı olarak iyi bir tane takın işlemci kullanımını görün.

Son düzenleme:
Çok yanlış biliyorsun. İşlemci %100 kullanıyorsa ekran kartını besleyemediğinden kullanıyordur tüm gücünü harcıyordur, işlemci yetersizdir. ( Dış etkenlerde var tabii işlemciyi sömüren virüsler, yüksek sıcaklık vs. ) Oyun kurmuyorsunuz veya PC taraması, stres testi, render vs. atılmıyor ki normal olsun. %100 kullanımda ekran kartı kullanımı daha düşük olur. Bu da darboğaz demek oluyor yani mükemmel bir durum değil aksine kötü bir durum. İşlemcinin termal macununu yenilemeyin, biriken tozları temizlemeyin uzun bir süre ve sonucu görün yüksek sıcaklıktan işlemci kullanımı yükselecektir. İşlemcilerde oyunlarda kullanılması gereken miktar genel olarak %30-%60 arasıdır. ( İşlemciye göre değişir ) Hatta test etmek için alın kötü bir işlemci ekran kartı olarak iyi bir tane takın işlemci kullanımını görün.

İlk yazımı okudun mu merak ettim. Ztn orada bahsetmiştim. Eğer GPU ve CPU aynı anda %100 kullanılıyorsa sorun olmaz.
Her neyse ben artık size karışmıyorum belli ki arkadaşa çözüm üretmeye değil benimle kavga etmeye uğraşıyorsunuz. Lütfen arkadaşa çözüm üretmeye çalışalım.

Örneğin bir tane oyun oynuyorum. GPU kullanımı %99 ve CPU kullanımı %13-20 değerlerde geziyor. %20 CPU kullanımı oyunu akıcı oynatmaya yeterli bir değerken neden gereğinden fazla CPU'nun tamamı kullanılsın?
Ben sana anlatmaya çalıştığım şey oyunlarda %100 CPU kullanımı anormal bir durum. Bunu sana kim anlattıysa artık.
Yeni bir konu aç. Bilgili insanlar seni bilgilendirirler artık.

Örneğin bir tane oyun oynuyorum. GPU kullanımı %99 ve CPU kullanımı %13-20 değerlerde geziyor. %20 CPU kullanımı oyunu akıcı oynatmaya yeterli bir değerken neden gereğinden fazla CPU'nun tamamı kullanılsın?

%20'nin arkadaşın sisteminde yeterli olduğunu nereden biliyorsunuz? Veya %20'den farklı herhangi bir değerin? Bu kanıya nasıl vardınız?

İlk yazımı okudun mu merak ettim. Ztn orada bahsetmiştim. Eğer GPU ve CPU aynı anda %100 kullanılıyorsa sorun olmaz.
Her neyse ben artık size karışmıyorum belli ki arkadaşa çözüm üretmeye değil benimle kavga etmeye uğraşıyorsunuz. Lütfen arkadaşa çözüm üretmeye çalışalım.

Kavga etmeye değil yanlış bilgi verdiğin için seni düzeltmeye çalışıyoruz ama hala savunma yapıyorsun. 2003 yılından beri bilgisayar ile uğraşan biriyim sence senin söylediğinde doğruluk payı varsa evet doğru ama şurası yanlış demez miyim? İşlemci kullanımı %100 olursa ekran kartı kullanımı düşük olur yani ikisi %100 olma gibi bir ihtimal yok. Varsa da sorun vardır mükemmel bir durum değildir.

%20'nin arkadaşın sisteminde yeterli olduğunu nereden biliyorsunuz? Veya %20'den farklı herhangi bir değerin? Bu kanıya nasıl vardınız?

Örnek verdim ama arkadaşın sistemin üzerine değil. Benim Türkçem mi kötü? Sen mi yanlış anlıyorsun?
%100 CPU ve GPU kullanımı normal demişsin. Ben ona göre cevap veriyorum. Konu sahibinin sistemine uzaktan yakından alakası yok.

Geri
Yukarı