FIFA 22'de %100 CPU kullanımı oluyor

Emo60

Centipat
Daha fazla  
Orijinal FIFA 22'e sahibim oyuna girdiğimde CPU %100 oluyor bunu nasıl düzeltirim?

Sistemim:
İşlemci: Intel i5-10500
Anakart: Gigabyte Z490.
Ekran kartı: EVGA GTX 1070 8 GB.
RAM: 16 GB.

FIFA 22'nin menüsünde büyük sorunlar vardı. Maça girdiğinizde de değerler böyle mi?

Ayrıca AIDA64 HTML raporu oluşturun ve paylaşın.

Asıl maça girince değerler fırlıyor. Peki bu AIDA64 HTML ne oluyor açıklayabilirmisiniz?
FIFA 22'nin menüsünde büyük sorunlar vardı. Maça girdiğinizde de değerler böyle mi?

Ayrıca AIDA64 HTML raporu oluşturun ve paylaşın.

Sistemin sürücü detayları, yüklü yazılımlar, hata raporları vb. kontrol etmemizi sağlayan bir araç. Kısaca sisteminizdeki hatalara, güncellemelere, sorun çıkarabilecek yazılımlara göz atacağım.

Genel olarak güncellemeleri takip etmediğinizi belirteyim. Windows, ekran kartı sürücüsü gibi güncellemeleri lütfen düzenli kontrol edin.

Şimdi sırasıyla şu güncellemeleri yapın. Lütfen sıraları atlamayın. Özellikle BIOS ve Windows güncellemesini yapmadan, diğer sürücü güncellemelerine geçmeyin.

İlk olarak BIOS sürümünüzü güncelleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows update üzerinden sürüm güncellemesi yükleyin. Gözükmüyorsa bağlantıdan yükseltebilirsiniz. Güncelleme bittikten sonra sistemi yeniden başlatın.

Screenshot_1.png

Daha sonra ekran kartı sürücüsünü güncelleyin. NVCleanstall kullanmanızı öneririm.

Son olarak aşağıdaki güncellemeleri yükleyin. Eğer sistemde daha güncel bir sürüm uyarısı alırsanız o güncellemeleri atlayın. Windows update genellikle temel ve eski sürücüleri kurar. O yüzden hata vereceğini sanmıyorum.

Bağlantıları kafanız karışmasın diye GIGABYTE'ın sitesinden, direkt yönlendirme olacak şekilde aldım. En son 2021 gibi güncellemeler sunulmuş. Yani anakart sitesine format atmadığınız sürece uğramanıza gerek yok. Geriye kalan güncellemeleri Windows update varsa yapacaktır.

Ses sürücüsü

Ağ sürücüsü

Chipset Sürücüsü 1

Chipset Sürücüsü 2

Chipset Sürücüsü 3

SATA sürücüsü

Bazı araçların ne işe yaradığını hatırlıyorum. Ama genel olarak bilmiyorum. Oyun performansı, sistem açılış hızı ya da güncellemeleri yapman için araçlar sunan şeyler vardı diye hatırlıyorum. O yüzden indirip kontrol et. İhtiyacın yoksa kaldırabilirsin.

APP Center

Fast Boot

ON/OFF Charge

Game Boost

Easy Tune

Dragoon Tool

RGB Fusion

Başlangıçta açılan uygulamaları azaltmanızı öneririm. İlk olarak otomatik açılan uygulamaların, kendi ayarlarından bunları kapatmayı deneyin. Bilmediğiniz bir şey olursa konuya yazın. Nasıl kapatıldığını gösteririm. Kapatamaklarınızı Autoruns ile devre dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca Patch My PC yazılımı ile uygulama güncellemelerini kontrol edebilirsiniz.

Patch My PC sadece uygulama güncellemelerini kontrol eder. Sürücü güncelleme gibi şeyler yapmaz. Ama güvenmiyorsanız, güncellemesi olanları belirleyip uygulamalar üzerinden güncelleyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı