FIFA 22'de Hadron gamepad sağ analog kendi kendini itiyor

Cihat35

Hectopat
Merhabalar.
Dostlar bilgisayarımda FIFA oynamak için PlayStation kafe sahibi arkadaşımdan kol aldım.
Aldığım kol çakma Hadron diye bir marka kolda bir sorun yok The Witcher gibi oyunlar gayet güzel oynadım. Fakat iş FIFA'ya gelince durum değişti FIFA'nın ilk açılan dil seçme ekranında ülkeler kendi kendine geçmeye başladı, sanki sağ analoğu sağa itmiş gibi. Biraz araştırdıktan sonra X360ce diye bir uygulama yoluyla sağ analoğu iptal ettim denemek maksadıyla. İptal edince o sorun düzeldi, fakat oyuna girdince yine durum tuhaftı çünkü sol analoğu yukarı çekince oyuncu aşağıya gidiyor aşağıya çekince yukarıya gidiyor. Bir diğer tuhaflık ise diğer pas, şut, ara pas ve orta tuşları olan X o gibi tuşlar çalışmıyor. Bende top bende ilen sol tarafta bulunan yön tuşlarına bastım. Onlara basınca pas verdi sonra biraz deneyince, sol yön tuşu pas üst yön tuşu ara pas vs. gibi bir durum olduğunu gördüm. Sizlerden rica bilen ya da başına gelen dostlar bu durumu nasıl düzeltti? Ya da nasıl düzeltebilirim?
Şimdiden teşekkür ederim.

Xoutput kullanın, ben 9. nesil Xbox kullanıyorum böyle bir sorun ile karşılaşmadım ama farklı gamepad ile oynayan diğer arkadaşlarımda sorun oldu. Bu video işinize yaracaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@TheworstD32132 yanlış bir şey mi söyledim acaba anlamadım?

Son düzenleme:
Xoutput kullanın, ben 9. nesil Xbox kullanıyorum böyle bir sorun ile karşılaşmadım ama farklı gamepad ile oynayan diğer arkadaşlarımda sorun oldu. Bu video işinize yaracaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@TheworstD32132 yanlış bir şey mi söyledim acaba anlamadım?

Deneyeceğim, çok teşekkürler.

Geri
Yukarı