Çözüldü FIFA 22'de yakın çekim veya pozisyon tekrarı olduğunda oyuncuların üzerinde siyah çizgiler anlık gelip gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

erendegerr0

Centipat
Daha fazla  
FIFA 22'de yakın çekim veya pozisyon tekrarı olduğunda oyuncuların üzerinde siyah çizgiler anlık gelip gidiyor. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Ekran kartını güncelledim, oyunu repair ettim, oyunu bir diskten başka bir diske taşıdım ama hiç çözemedim.

Ekran görüntüsü 2021-11-09 162530.png

Çözüm
Olmuyor GeForce Experience de ayar yapma yeri yok. Anca NVIDIA denetimden kapıyorum o ayarı olmuyor
Nasıl kapayacagız nereden? Sadece optimum kullan seceneği var uygulamada

NVIDIA Denetim Masası'ndan kapatacaksın, GeForce Experience'dan değil.

NVIDIA Denetim Masası'na giriyorsun, 3D ayarlarının yönetilmesi, program ayarları, FIFA 22'yi buluyorsun (eğer yoksa ekle) ardından 4. seçenek olan (sende farklı olabilir) "birden çok çerçeveli örneklemeli kenar yumuşatma" seçeneğini kapatıyorsun.
Bilgisayarın bu oyunu 4k onatabilecek seviyede. Sorun ekran kartında olabilir. Güncellenmeni tavsiye ederim. Güncelse Nvidia Denetim Masasından 3D Ayarlarının Yönetilmesini seç Tercih Edilen Grafik İşlemciyi Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi olsun. Kenar Yumuşaklığı - FXAA açık olsun. Görüntü keskinleştirmeyi de aç. Genel ayarlar kısmında işin bitti. Yanında Program ayarları var. Oradan ekle ile oyunu ekle ve oyunu buradan kalitesini arttır. Sorun olursa yaz.

Bilgisayarın bu oyunu 4k onatabilecek seviyede. Sorun ekran kartında olabilir. Güncellenmeni tavsiye ederim. Güncelse Nvidia Denetim Masasından 3D Ayarlarının Yönetilmesini seç Tercih Edilen Grafik İşlemciyi Yüksek Performanslı Nvidia İşlemcisi olsun. Kenar Yumuşaklığı - FXAA açık olsun. Görüntü keskinleştirmeyi de aç. Genel ayarlar kısmında işin bitti. Yanında Program ayarları var. Oradan ekle ile oyunu ekle ve oyunu buradan kalitesini arttır. Sorun olursa yaz.
Peki çok teşekkür ederim. Ben de bilgisayarda herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum, dediğiniz gibi sorun ekran kartında olabilir.

Hocam aynı hata bendede var dediklerinizi yaptım fakat olmadı acaba sürücülerimle ilgili mi bir sıkıntı var? Ama GeForce Experience'dan Gameready sürücüm güncel.
Sistem;
İşlemci: i5 10300H
Ekran Kartı: GTX 1650Ti
RAM: 8 GB

Hocam aynı hata bendede var dediklerinizi yaptım fakat olmadı acaba sürücülerimle ilgili mi bir sıkıntı var? Ama GeForce Experience'dan Gameready sürücüm güncel.
Sistem;
İşlemci: i5 10300H
Ekran Kartı: GTX 1650Ti
RAM: 8 GB
Her şey mümkün. Sürücüleri güncellemek gerek, virüs varsa tarama yapılmalı.

Her şey mümkün. Sürücüleri güncellemek gerek, virüs varsa tarama yapılmalı.
Hocam sorunu çözdüm. GeForce Experience'da "Birden çok çerçeveli örneklemeli kenar yumuşatma" özelliğini kapatmak gerekiyor o buglu sanırım. O özelliği kapattığımda düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı