FIFA 23 60 FPS'te kasıyor

• Konuyu başlatan Zarem
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 4B

Zarem

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,

Steam indirimlerinde FIFA23 aldım ancak kasmaktan oynayamıyorum.
Bütün ayarları denedim en düşük ayarlarda 70'in altına düşmüyor FPS.
60'a sabitleyince de 60'da kalıyor ama oyun kasıyor.
Monitörüm 144Hz, 60'a sabitleyip denedim ama yine de düzelmedi.
Oyunla ilgili bir sorun var sanırım. Çünkü bilgisayarımda bir sıkıntı yok gibi.
Aynı sorunu yaşayan bir sürü insan gördüm ancak çözümünü bulamadım.

İyi sosyaller.

Sistem: RX570 4 GB, i56402P, 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünu 60Hz almayı denedin mi?
Bu arada şunu soylemeliyim, hwr oyunu 144Hz de oynamaya alisinca aldığınız 60FPS yani 60Hz kasma gibi geliyor. Bizzat babamda yaşamıştım, ben babamin 60Hz monitorlu pcsinde 70FPS alan FIFA 17'nin kastigini iddia ediyorum o ise kasmıyor diyor. Bu bence tamamen senin 144Hz akıcılığına alışman ile alakalı ama eğer diyorsan ki drop giriyor o başka tabii ama sabit 60FPS ise büyük ihtimalle bundan, onerebilecegim tek şey monitoru de 60Hz de denemen, bir de AMD Catalyst grafik ayarlarindan kare hizi eşitleme ve mutlaka FreeSync (V-Sync'ya da G-SYNC) açın. Ayrica monitorunuzun donanımsal olarak FreeSync açma özelliği varda oradan da aktif edebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sevgili dost :)
Eskiden 60fps oyunları 60 hz oynayınca kasmıyordu.
Ama şuan 144 hz te 80 fps alsan dahi kasıyor hissayti veriyor. 144 hz 60 a cekiyorsun yine kasıyor.

Ben bu işi çozemedim.

Acer nitro5 laptop144hz 25 ms panel var bende oyunu açıyorum 80 fps takılıyor gibi paneli 72 hz cekiyorum programsız windowsun kendi ayarlarindan gene kasıyor. 60 a cekiyorum gene kasıyor.

Aynı oyunu 10 yıllık asus laptopta aciyotum 60hz 12ms panel. Fps 65 70 daha akıcı canavar gibi yağ gibi.

Anlamlandıramıyorum. Eskinlaptopum ekranı 60hz di fakat suanki laptopum 144hz den daha iyi.

İki ekranı 60hz cekiyorum.

Eski oyun açıyorum.

Fps ikiside 100 üstünde

Asus 60hz 12 ms daha akıcı

Acer 144hzi 60 hz alınmış olarak bariz kasıyor.

Monitörünu 60Hz almayı denedin mi?
Bu arada şunu soylemeliyim, hwr oyunu 144Hz de oynamaya alisinca aldığınız 60FPS yani 60Hz kasma gibi geliyor. Bizzat babamda yaşamıştım, ben babamin 60Hz monitorlu pcsinde 70FPS alan FIFA 17'nin kastigini iddia ediyorum o ise kasmıyor diyor. Bu bence tamamen senin 144Hz akıcılığına alışman ile alakalı ama eğer diyorsan ki drop giriyor o başka tabii ama sabit 60FPS ise büyük ihtimalle bundan, onerebilecegim tek şey monitoru de 60Hz de denemen, bir de AMD Catalyst grafik ayarlarindan kare hizi eşitleme ve mutlaka FreeSync (V-Sync'ya da G-SYNC) açın. Ayrica monitorunuzun donanımsal olarak FreeSync açma özelliği varda oradan da aktif edebilirsiniz.
Söylemek istediğinizi anladım. Ama benim oyunum baya bir kasıyor. Bahsettiğiniz gibi değil.

Ekran kart yetersiz.
FIFA23 minimum sistem gereksinimlerinde yazan ekran kartı: "Radeon RX 570 or Equivalent"

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu CS için olabilir hatta ben de 1024'te oynuyorum yıllardır. Ama FIFA da 1024te oynanmaz ki. Zaten sistemim yetiyor 1920de kasmaması lazım. Steam başlatma seçeneklerine de -freq 60 veya videodaki kodu yazdım ama hiçbir şey değişmedi.

Sevgili dost :)
Eskiden 60fps oyunları 60 hz oynayınca kasmıyordu.
Ama şuan 144 hz te 80 fps alsan dahi kasıyor hissayti veriyor. 144 hz 60 a cekiyorsun yine kasıyor.

Ben bu işi çozemedim.

Acer nitro5 laptop144hz 25 ms panel var bende oyunu açıyorum 80 fps takılıyor gibi paneli 72 hz cekiyorum programsız windowsun kendi ayarlarindan gene kasıyor. 60 a cekiyorum gene kasıyor.

Aynı oyunu 10 yıllık asus laptopta aciyotum 60hz 12ms panel. Fps 65 70 daha akıcı canavar gibi yağ gibi.

Anlamlandıramıyorum. Eskinlaptopum ekranı 60hz di fakat suanki laptopum 144hz den daha iyi.

İki ekranı 60hz cekiyorum.

Eski oyun açıyorum.

Fps ikiside 100 üstünde

Asus 60hz 12 ms daha akıcı

Acer 144hzi 60 hz alınmış olarak bariz kasıyor.
Bunun sebebini ben de bilmiyorum. Bilen birisi varsa aydınlatsın bizi :D

Son düzenleme:
144 hz panel alıp 60hz cektin
Elinde de aynı ozellikte 60hz panel var

Elindeki 60 hz panel 144hz alip 60a cektigin panelden daha iyi calisiyor.

Ben 120hz monitor ariyorum bence sistemime göre en stabil monitor 120 hz zaten cogu oyunda 120den yukari cikamiyorum kolay kolay.
Herkes diyorki 144 ekrani 120 kullan boyle yapinca stabil olmuyor abi.

Gel görki 120hz monitör yok.
Gercekten yok😂
120 hz sahip gaming laptoplar 100k
120 hz monitör ariyorum 10k param var bulursan at lütfen.

144 hz panel alıp 60hz cektin
Elinde de aynı ozellikte 60hz panel var

Elindeki 60 hz panel 144hz alip 60a cektigin panelden daha iyi calisiyor.

Ben 120hz monitor ariyorum bence sistemime göre en stabil monitor 120 hz zaten cogu oyunda 120den yukari cikamiyorum kolay kolay.
Herkes diyorki 144 ekrani 120 kullan boyle yapinca stabil olmuyor abi.

Gel görki 120hz monitör yok.
Gercekten yok😂
120 hz sahip gaming laptoplar 100k
120 hz monitör ariyorum 10k param var bulursan at lütfen.
Bilerek 120 koymuyorlar sonra sana monitor satiyorlar.

75 hz monitörden 170 hz monitöre geçtim + Rx 570 ryzen 5 2600 sistem vardı.Bu sistem 75 fps full oynatıyordu.
Şimdi 170 hz monitör ryzen 5 5600 rx 6600 aldım gel görki fifa 23 kasıyor kanser oldum ya

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı