Çözüldü FIFA 23 DirectX hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

enesatees

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 şuan 16 yapacağım bu hafta
Ekran kartı
rtx 4050 mobile
İşlemci
R7 7735HS
Oyunu sildim yükledim düzelmedi. PC'yi yeniden kurdum düzelmedi, Windows sürümünü değiştiriyorum olmuyor.

Çözüm
@reptile merhaba uzun uğraş sonucu sorunu çözdüm burada da analatayım eğer aynı sorunu yaşayan var ise deneyebilir.
Normalde bilgisayarımızda entegre ve dahili grafik kartı bulunuyor çoğumuzun ve bu kartlar arası geçiş diye bir şey var oyuna girdiğimiz de dahili grafik kartına geçiyor masaüstünde ise entegrede çalışıyor ben de her şeyi denerken NVIDIA denetim masasında bir seçenek gördüm her zaman dahili grafik kartını kullan diye ve bu seçeneği işaretleyip uygula dedim daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan direk açtığımda da oyun açıldı birkaç kez açıp kapattım test amaçlı sıkıntısız bir şekilde çalışıyor umarım yardımcı olurum bazı arkadaşlara.
@enesatees

Ekran kartı sürücüsünü özel bir sebebiniz olmadığı sürece güncellemeniz gerekmiyor. Mecburi değil yani. Her gelen güncellemeyi de anında yüklemenizi tavsiye etmem. Zira yeni sürücüler ilk başlarda hata barındırabiliyor.
yükledim ancak aynı hatayı hala veriyor

DXGI_ERROR_NOT_FOUND hatası birçok sebepten dolayı kaynaklanabileceği için çözümü de uğraştırıcı olabiliyor. Bu hataya özellikle FIFA 23'te çok sık rastlanmakta.

Aklıma maalesef size sunabileceğim başka bir çözüm gelmiyor. Umarım size yardımcı olabilecek başka birileri çıkar.

@reptile merhaba uzun uğraş sonucu sorunu çözdüm burada da analatayım eğer aynı sorunu yaşayan var ise deneyebilir.
Normalde bilgisayarımızda entegre ve dahili grafik kartı bulunuyor çoğumuzun ve bu kartlar arası geçiş diye bir şey var oyuna girdiğimiz de dahili grafik kartına geçiyor masaüstünde ise entegrede çalışıyor ben de her şeyi denerken NVIDIA denetim masasında bir seçenek gördüm her zaman dahili grafik kartını kullan diye ve bu seçeneği işaretleyip uygula dedim daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan direk açtığımda da oyun açıldı birkaç kez açıp kapattım test amaçlı sıkıntısız bir şekilde çalışıyor umarım yardımcı olurum bazı arkadaşlara.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    103,7 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı