Çözüldü FIFA 23 DirectX hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

enesatees

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 şuan 16 yapacağım bu hafta
Ekran kartı
rtx 4050 mobile
İşlemci
R7 7735HS
Oyunu sildim yükledim düzelmedi. PC'yi yeniden kurdum düzelmedi, Windows sürümünü değiştiriyorum olmuyor.

Çözüm
@reptile merhaba uzun uğraş sonucu sorunu çözdüm burada da analatayım eğer aynı sorunu yaşayan var ise deneyebilir.
Normalde bilgisayarımızda entegre ve dahili grafik kartı bulunuyor çoğumuzun ve bu kartlar arası geçiş diye bir şey var oyuna girdiğimiz de dahili grafik kartına geçiyor masaüstünde ise entegrede çalışıyor ben de her şeyi denerken NVIDIA denetim masasında bir seçenek gördüm her zaman dahili grafik kartını kullan diye ve bu seçeneği işaretleyip uygula dedim daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan direk açtığımda da oyun açıldı birkaç kez açıp kapattım test amaçlı sıkıntısız bir şekilde çalışıyor umarım yardımcı olurum bazı arkadaşlara.
bu arkadaşın sorununu daha önce gördüm denemek istedim ancak DIRECTX_SELECT = 1 bu yazıyı nereye yazacağımı bulamadım

@reptile

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    115,7 KB · Görüntüleme: 21
@enesatees

Burada nereden yapacağınız belirtilmiş. Dosyayı açtıktan sonra bir alt kısmına DIRECTX_SELECT = 1 değerini girip kaydedin ve tekrar deneyin bakalım.

@enesatees

Burada nereden yapacağınız belirtilmiş. Dosyayı açtıktan sonra bir alt kısmına DIRECTX_SELECT = 1 değerini girip kaydedin ve tekrar deneyin bakalım.
belirtmiş ama belirttiği dosyayı göremiyorum ekran görüntüsünden bakıp söyleyebilir misiniz

Mevcut ekran kartı sürücüsü yerine bunu indirip kurar mısınız? Kurulum esnasında temiz kurulum seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Ayrıca cihazınızın dahili GPU sürücüsü güncel mi? Bir konuda başka bir oyun için sorunu bu şekilde çözdüklerini gördüm.

Mevcut ekran kartı sürücüsü yerine bunu indirip kurar mısınız? Kurulum esnasında temiz kurulum seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Ayrıca cihazınızın dahili GPU sürücüsü güncel mi? Bir konuda başka bir oyun için sorunu bu şekilde çözdüklerini gördüm.

deneyeyim ama sürücüler güncel durumda

Geri
Yukarı