FIFA 23 için gamepad önerisi

Konu sahibinin bütçesi 1.000TL ve altı anladığım kadarıyla. Bu fiyata orjinal kol var mıdır sanmam. O yüzden dediğim gibi MSI en iyi seçenek olacaktır.

Hocam merhaba,

Ben de Fifa için gamepad arıyorum. F710 ve birkaç Çin modeli kullanıyorum (Mygt, thrustmaster). F710 birçok oyun için çok iyi olsa da; Fifa özelinde tetik tuşlarını, omuz buttonları ile (LB, RB) aynı anda kullanmanız çok gerektiği için 10 dakika sonra kramplara kalıyorsunuz. F710, tetik tuşlarını işaret parmağıyla kullanacaklar için tasarlanmış.

Çin'den gelen gamepad'im çok daha kullanışlı, boyutu ideal, tetikler yumuşak. Ama onda da hassasiyet sorunlarım var. Tam istediğim oyuncuyu seçemeyebiliyorum analog ile vs.
Bir de F710'da eğer bağlantınız kopmuyorsa giriş gecikmesi çok düşük. Bu konuda rakibi çok yok. Pili de dehşet uzun gidiyor F710'un, diğer Çin modellerine göre. Ama Fifa için uygun değil maalesef.

Monster'ın uygunluğunu falan test edebilecek olan varsa seviniriz.

Nisan ayının sonlarına doğru F710 aldım. İçinde Duracell pil çıkıyor. O gün bugündür daha pili bitmedi. Çok bağımlı ya da çok nadiren oynayanlardan değil de arada bir sıkılınca tekte 4 5 saati geçirdiğim zamanlar oldu. Tek sıkıntısı mola vermeden uzun saatler kullanınca (+4 saat) 10 sn boyunca 3 5 kere pili bitiyormuş gibi yaklaşık 2 3 saniyeye kadar gecikme oluyor ama bunlar dışında kopma vs kesinlikle olmuyor. Yani ETS oynarken bu şekilde deneyimledim. Onun dışında lt ve RT tuşları fazla sert. Yani cidden sertmiş dedittirdiği zamanlar oluyor. FIFA, Forza 4, CS:GO, ETS vs. oynadım uyumluluk sorunu yaşamadım. Bir de ortadaki Logitech logolu buton çok saçma şekilde koymuşlar. Buton şeklinde ama iş yapmıyor. Bazıları Xbox Game Bar açıyor demiş ama öyle bir şeye şahit olmadım. Titreşimi iyi. Tak unut özelliği var ama bazen konsolu açınca bağlanmıyor ve USB'yi PC'den çıkar tak yapmak zorunda kalıyorum. Dizüstü olduğu için çok bir problem değil. Eğer almadıysanız başka bir şey almanızı öneririm. Elde gayet tok bir ağırlığıyla güzel oturuyor. Eğer daha hassas isterseniz kesinlikle başka bir şey alın derim. Bu gamepad biraz ağır ve sert bir gamepad. Titreşimlerini vs çok iyi bir şekilde hissettiriyor.

Geri
Yukarı