FIFA 23 satıştan neden kaldırıldı?

CydarX

Hectopat
Daha fazla  
Çözüldü: FIFA 23 bir kez daha indirime girebilir mi?

Daha önce bu konuyu açtım ve bana gelen cevapların hepsi aynı şekilde FIFA 23 oyununun satıştan bu dönemde kalkmayacağını hatta indirime bile gireceğini söylediler. Ben de maddi olarak daha uygun bir vakitte alabilmek adına erteledim ve doğru zamanı bekledim. Şimdi ise oyun kaldırılmış gözüküyor yani Steam platformunda sadece EA Play aboneliği ile elde edilebilir ve temelli olarak satın alınma opsiyonu kalkmış gözüküyor. Keşke düzgün bir bilgi verilseydi ben de ona göre hareket etseydim. Eğer hala alabileceğim bir platform var ise söyleyebilir misiniz?

Genelde yeni oyunla beraber eski oyun da dururdu. Bu sene öyle olmamış. Key satan yerlere bakabilirsin bir tek ucuza varsa, veya paylaşımlı hesap olarak.

Daha önce bu konuyu açtım ve bana gelen cevapların hepsi aynı şekilde FIFA 23 oyununun satıştan bu dönemde kalkmayacağını hatta indirime bile gireceğini söylediler. Ben de maddi olarak daha uygun bir vakitte alabilmek adına erteledim ve doğru zamanı bekledim. Şimdi ise oyun kaldırılmış gözüküyor yani Steam platformunda sadece EA Play aboneliği ile elde edilebilir ve temelli olarak satın alınma opsiyonu kalkmış gözüküyor. Keşke düzgün bir bilgi verilseydi ben de ona göre hareket etseydim. Eğer hala alabileceğim bir platform var ise söyleyebilir misiniz?
O konuda söylenmiş zaten satıştan kaldırılacağı. EA bunu her sene yeni oyun çıkınca yapıyor. Bu sene erken davranıp yeni oyunun çıktığı ilk gün kaldırdılar, daha önceden yeni oyun çıkınca eski oyunu indirime sokmuyorlardı. Yapacak bir şey yok.

Yıllık EA Play 250 TL EA Play alıp oynayın bence FIFA 24 indirime girince onu alırsınız hem sadece fifa 23 değil daha birçok oyun var.

Cd key alabilirsiniz.

Çünkü bu oyunu çıkarmak için her kulüpten, futbolcudan vb. lisans alınıyor ve bu lisanslar senelik oluyor. Gereksiz lisans parası ödememek için ise yeni oyun çıkarken eski oyunun lisanslarını bırakıyorlar.

Çünkü bu oyunu çıkarmak için her kulüpten, futbolcudan vb. lisans alınıyor ve bu lisanslar senelik oluyor. Gereksiz lisans parası ödememek için ise yeni oyun çıkarken eski oyunun lisanslarını bırakıyorlar.
Cd key alabilirsiniz.
Yıllık EA Play 250 TL EA Play alıp oynayın bence FIFA 24 indirime girince onu alırsınız hem sadece fifa 23 değil daha birçok oyun var.
O konuda söylenmiş zaten satıştan kaldırılacağı. EA bunu her sene yeni oyun çıkınca yapıyor. Bu sene erken davranıp yeni oyunun çıktığı ilk gün kaldırdılar, daha önceden yeni oyun çıkınca eski oyunu indirime sokmuyorlardı. Yapacak bir şey yok.
Genelde yeni oyunla beraber eski oyun da dururdu. Bu sene öyle olmamış. Key satan yerlere bakabilirsin bir tek ucuza varsa, veya paylaşımlı hesap olarak.
Steam key olarak alınabilir ama pahalıya gelebilir.
Hepinize çok teşekkür ederim şimdilik EA Play aboneliği ile oynayacağım daha sonra ise EA FC 24 oyununu indirime girdiği zaman diliminde satın alırım, hem daha güncel ve mantıklı olur . Tekrardan yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim .

Çoğunluk düşmana sıkar gibi sıkmış. FIFA 23'ün kapandığı gün FIFA 22 indirdim ve hala oynuyorum. Bir önceki yılın oyunu hiçbir zaman kalkmıyordu. Öncelikli neden FIFA ile biten anlaşma gibi gözükebilir. Ama konunun sadece FIFA'nın anlaşmasının bitmesiyle alakası yok. EA pazarlama stratejisi FC ismini oturtmak ve zihinlerden FIFA'yı çıkartmak istemesi. Çünkü başka bir firma FIFA ile anlaşıp bu ismi kullanabilir. Marka inşası için gerekli bir hareket olmasının yanı sıra FC 24 satışlarını artırması da hedefleniyor. Normalde bir önceki senenin oyunu indirimli olarak hala satılmaktaydı. FIFA 22, geçtiğimiz mayıs ayında bile ekstra indirime girerek 200 TL fiyatla EA Play abonelerine satılıyordu. Yani FIFA 23 hala satılabilirdi, FIFA bunun için hiçbir karar alamazdı, aldıramazdı. Çünkü eserin üretim ve kullanım koşulları diye bir durum vardır tüm dünyada, bıçak gibi kesemezsin. EA'in aldığı strateji kararıyla her sene indirimli satışı devam eden bir sene önceki oyun tamamen satıştan kaldırılmış oldu. FIFA 22'yi hemen indirenler FC 24 indirime girene ya da EA Play tarafından ücretsiz şekilde kullanıma açılana kadar zaman kazanmış oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı