Fifa Gamepad ve x360ce Hatası

ozzie2525

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Dün Xbox PC Game Pass aldım. FIFA 21'i yükledim. Oyunu açtığımda kolu görüyor fakat tuşlar saçma yerlerde. Mesela menüde tıklamak için sağ yön tuşu, aşağı için yukarı yön tuşu gibi. Kol özelleştir kısmına giriyorum ayarları normal gözüküyor. Fakat tuşlar farklı çalışıyor. X360ce programını oyun konumuna atıp yönetici çalıştırdım. Fakat görseldeki hatayı alıyorum kolu görmüyor. Kol orijinal değil fakat FIFA dışındaki tüm oyunlarda çalışıyor. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    575,5 KB · Görüntüleme: 253
Analog kısmını açmamışsınızdır. Kol üzerinde muhakkak bir tuş onu aktif ediyordur. Mümkünse gamepadin fotoğrafını atabilir misiniz?
Eki Görüntüle 1407119
Yok hocam o tuş açık. Kolu ilk aldığımda titreşim özelliğini kullanabilmek için twin driveri kurmuştum. Şuan her yerde twin olarak görüyor kolu. O driveri bulamıyorum da sileyim belki ondan kaynaklıdır

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-06-02 at 19.53.21.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-02 at 19.53.21.jpeg
    133,8 KB · Görüntüleme: 63
@ozzie2525 o zaman Xpadder uygulamasını deneyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2013 tarihli video hocam. Programı nereye atacağım nasıl yapacağım bilmiyorum. Kolu tanıttım programa ama gerisini ne yapacağım fikrim yok

2013 tarihli video hocam. Programı nereye atacağım nasıl yapacağım bilmiyorum. Kolu tanıttım programa ama gerisini ne yapacağım fikrim yok
Aynı videodan yapmıştım oldukça basit. Videoda olan adımları uygulayın yalnızca.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aynı videodan yapmıştım oldukça basit. Videoda olan adımları uygulayın yalnızca.

Yok hocam denedim olmuyor. X360ce hatasını da çözdüm, kolu okuyor ayarlar tam takır oluyor. Ama oyuna giriyorum tuşlar yine kafasına göre takılıyor. Çözemedim gitti. Boşuna almış olacağım Game Pass'ı.

@ozzie2525 acaba dediğiniz driver sebebi ile olabilir mi? Onu şöyle sileceksiniz Aygıt Yöneticisi>Aygıta sağ tık> Sürücüyü kaldır.
Driveri da buldum sildim. Kolun kendisi görünüyor artık normal şekilde. Ama yine hüsran. 10 yıldır oyun oynarım onlarca sorunla karşılaşıp çözdüm ama ilk defa böyle bir şey görüyorum. Bundan 4 5 ay önce de Fifa 21 oynadım o zaman bir sorun yoktu. Çok garip, oyun yaptıklarımı kaale almıyor resmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı