FIFA Mobile grafik yükseltme

İşletim sistemi
Android

İmparator51

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye, İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600x
Sapphire Pulse Rx590 8GB
2x8GB XPG GAMMIX D30
Crucial P3 Plus 2TB
GIGABYTE B450M S2H
Dell S2721HN
Dell Alienware AW2724HF
Acer Aspire 6935G

Toyota Corolla

XBOX Series X
PlayStation 4

iPhone 15 Pro
Galaxy S24 Ultra
Galaxy S20 FE
Lenovo TAB M10 HD
Redmi Note 12
Redmi 10 2022
iPhone SE 3
Sony Xperia XA1
Galaxy Win
Galaxy Wonder
Galaxy Note GT-N8010

Amazfit Verge
Apple Watch 4
Samsung Gear S2

Redmi Buds 4 Active
Philips SHB3175
FIFA Mobile da grafikleri yüksek seviyeye alıp 60 FPS modunda oynamak istiyorum ancak telefonumun 90 Hz ekranı olmasına rağmen orta grafiklerle 30 FPS oynatıyor. Emulatör ile Ultra grafik 60 FPS yapılabiliyor ancak emulatör ban sebebiymiş. Ban sorunu olmadan nasıl grafikleri yükseltirim?
Telefonum Redmi 10 2022.

Yüksek FPS sadece ekranın 90Hz olması ile olmuyor, güç ve işlemci de önemli. Hele telefonlarda bunlar dışında telefonun kalitesi de önemli. Her şeyle oynayabiliyorlar çünkü, PC gibi olmuyor. Ve Redmi 10 2022 tam bir çöp. Özellikle kalitede yerlerde.

Yüksek FPS sadece ekranın 90Hz olması ile olmuyor, güç ve işlemci de önemli. Hele telefonlarda bunlar dışında telefonun kalitesi de önemli. Her şeyle oynayabiliyorlar çünkü, PC gibi olmuyor. Ve Redmi 10 2022 tam bir çöp. Özellikle kalitede yerlerde.
Hocam redmi 9c benim telefonuma göre daha kötü bir telefon ama benden daha yüksek grafikleri açıyor ben bu işten hiç anlamadım bu grafikler neye göre belirleniyor?

Hocam Redmi 9C benim telefonuma göre daha kötü bir telefon ama benden daha yüksek grafikleri açıyor ben bu işten hiç anlamadım bu grafikler neye göre belirleniyor?

Grafik çipi ve işlemci etki ediyor mesela örnek olarak seninkinin daha çok kamerası var sayalım seninki daha pahalı ama onunkinin daha iyi grafik kartı var gibi düşün. O telefon başka oyunlarda senden daha kötü performans mı veriyor?

Grafik çipi ve işlemci etki ediyor mesela örnek olarak seninkinin daha çok kamerası var sayalım seninki daha pahalı ama onunkinin daha iyi grafik kartı var gibi düşün. O telefon başka oyunlarda senden daha kötü performans mı veriyor?
Evet örneğin pubgde ben HDR modunda akıcı bir şekilde oynarken redmi 9c ise HD modunda benden daha düşük performans veriyor. Ve diğer uygulamalarda da benim telefonum gözle görünür bir şekilde daha hızlı.

Evet örneğin PUBG'de ben HDR modunda akıcı bir şekilde oynarken Redmi 9C ise HD modunda benden daha düşük performans veriyor. Ve diğer uygulamalarda da benim telefonum gözle görünür bir şekilde daha hızlı.

Onların da emulator kullanmadığına emin misin?

Evet örneğin PUBG'de ben HDR modunda akıcı bir şekilde oynarken Redmi 9C ise HD modunda benden daha düşük performans veriyor. Ve diğer uygulamalarda da benim telefonum gözle görünür bir şekilde daha hızlı.

Daha yüksek grafik açıyor derken daha çok FPS mi veriyor yoksa sadece açması mı?

Onların da emulator kullanmadığına emin misin?

Daha yüksek grafik açıyor derken daha çok FPS mi veriyor yoksa sadece açması mı?

Ben daha iyi grafiklerle daha yüksek FPS alıyorum Redmi 9C ise daha düşük grafiklerle benden biraz daha düşük FPS veriyor. Emulatör kullanmıyorlar benim telefonum hep Redmi 9Cden daha iyi performans verir daha yüksek ayarları destekler ama sadece FIFA'da Redmi 9C kasmasına rağmen daha yüksek grafikleri destekliyor. Bir de MIUI 14 güncellemesinde performans artacak güç tüketimi azalacak diyorlar peki bu sizce oyunlara olumlu etki eder mi?

Ben daha iyi grafiklerle daha yüksek FPS alıyorum Redmi 9C ise daha düşük grafiklerle benden biraz daha düşük FPS veriyor. Emulatör kullanmıyorlar benim telefonum hep Redmi 9cden daha iyi performans verir daha yüksek ayarları destekler ama sadece FIFA'da Redmi 9C kasmasına rağmen daha yüksek grafikleri destekliyor. Bir de MIUI 14 güncellemesinde performans artacak güç tüketimi azalacak diyorlar peki bu sizce oyunlara olumlu etki eder mi?

Performans artacak diyorlar ise etki eder. FIFA Mobile'de grafik kilidi varmış sanırım telefona göre, sende ultrada sistem desteklemiyor mu yazıyor? O zaman yapacak bir şey yok sanırım başka konulara bakabilirsin grafiklen alakalı FIFA Mobile'de.

Ben daha iyi grafiklerle daha yüksek FPS alıyorum Redmi 9C ise daha düşük grafiklerle benden biraz daha düşük FPS veriyor. Emulatör kullanmıyorlar benim telefonum hep Redmi 9Cden daha iyi performans verir daha yüksek ayarları destekler ama sadece FIFA'da Redmi 9C kasmasına rağmen daha yüksek grafikleri destekliyor. Bir de MIUI 14 güncellemesinde performans artacak güç tüketimi azalacak diyorlar peki bu sizce oyunlara olumlu etki eder mi?
Xiaomi bir güncellemede asla bir şeyi düzgün yapmamıştır, özellikle de Redmi 10, Redmi 9C gibi giriş seviye telefonlarında. Ki bir markada zaten o iddia ettikleri şeyler her telefona aynı kalitede gelmez. Bu yazdığın iki model de giriş seviye. Giriş seviye telefonlardan hiçbir zaman iddia edileni beklememek gerek. Her şeyi kısık olur, yazılımı daha kalitesiz olur, daha az üstüne oynarlar.
Hele Redmi Note 10 serisinden beri Xiaomi'nin hiçbir Redmi modeline bulaşılmaz. Anca alınacaksa Xiaomi ana serisi alınır.

Geri
Yukarı