FIFA'da paslar ve şutlar düzgün gitmiyor

Ciykhan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Biraz uzun uzun anlatacağım, kusuruma bakmayın. PS'dan sonra PC'de 2 adet Xbox S Controller ile arkadaşımla beraber FIFA 21 ve 22 oynamaya devam ediyoruz. Oyunu oynarken sürekli bir tutarsızlık hissediyorum. Bu tutarsızlıkları bazen giderebiliyorum bazense sinir stres içinde arkadaşımla birbirimize giriyoruz. Paslar yerini bulmuyor şutlar istediğim yöne gitmiyor sağ analogla çalım yaparken saçmalıyor bazen gecikme oluyor gibi problemler ile karşılaşıyorum. Tek joystickle sıkıntı yaşamıyorken 2. joystick bağlandığı anda tepkime süresi artıyor ve reaksiyonlar yavaşlıyor. Çözmek için madde madde yazayım.

1. Joystick pilini çıkarıp takıyorum. İnanmazsınız ama gecikmenin çözümü bu olabiliyor.

2. Steam geniş ekranda oyun kolu ayarlarında Xbox için 2 adet ayar mevcut iki kol ile bağlanıyorsan ikisini de aktif et diyor ikisinin de aktif olduğu durumlarda dahi ayar tutmuyorsa ikisinin pasife çevirip bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar aktif ediyor ve bilgisayarı yeniden başlatıyorum.

3. Xbox donaltılarından joysitcki kablo ile bağlayıp güncellemelerini kontrol ediyorum.

4. FIFA oyun için ayar menüsünden destek ayarlarını kişiselleştiriyorum.

Dikkatimi çeken şeylerden bir tanesi bazen oyuna girerken aktif joystick "oyun kolu" bazen ise kullanıcı adımla tanımladığım varsayılana sıfırladığım oyun kolunu aktif ediyor.

Ben çok sıkıldım bunu bir düzene oturmanın yolu var mıdır? Arkadaşım sadece FIFA oynuyor ikimizde keyif alıyoruz fakat oyunda istediğimi yapamadığım zamanlarda ben çok sinirleniyorum. Aynı problemleri pes oynarken de hissediyordum. Konsolda oynarken hiçbir problem (pas, şut vs.) Yaşamıyorum. Çözümü bilen, bulan yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı