FIFA'nın gerçekçi bir oyun olmaması

ooredoo

Decipat
Bu konuyu gördüğüm ve duyduğum herkesin FIFA'nın pesden daha gerçekçi demesi üzerine açıyorum.

Misal kariyer modunda PES 21 ile FIFA 22'yi kıyaslayalım pes de arayüz çok daha detaylı iken FIFA'da her sene neredeyse hep şey aynı. Üstelik bir misal daha vereyim, ben kendim yırtılarak uzun uğraşlar sonucu medipol Başakşehir takımına FIFA da lionel Messi'yi transfer ettim fakat oyunun haberler kısmında ise psg lionel Messi için transfer edilen teklifi kabul etti gibi cümleler var. Bu durum bana çok saçma geliyor, sen Anadolu kulübüne dünya yıldızını al, sadece iki kelam etsinler bilmiyorum. 23 de ne durum var fakat bence bu olay önemli bir şey.

Pes kariyeri fazla deneyimleyemedim fakat deneyimlediğim kısmınds çok daha eğlendim transferler olsun haberler olsun bence çok daha iyi sadece pesin sorunu bence oynanış olduğunu düşünüyorum.

Onun dışında FIFA da herhangi bir takım ile Avrupa ligi kupası veya şampiyonlar ligi kupasını kazandığınızda da bu durum böyle sanki. Her zaman kazanılan kupaymış gibi bahsediliyor, sanki bir şeyler eksik gibi bilmiyorum ben mi fazla takıyorum? Bu konuyu bence spor oyununda böyle etmenler çok önemli ama klasik EA işte bu durum sadece görünüş kısmı daha birçok etmen var. Örneğin basın toplantısı soruları ve cevaplarının aynı olması, oyuncularla konuşurken cevaplarının ve sorularının aynı olması eksik lisanslar scoreboardlar genç oyuncuların aynı face sahip olması, haberlerin neredeyse hepsinin aynı şekilde yazım şekli daha niceleri.

Ayrıca oyuncu kariyer moduna değinmedim bile orada pesin üstünlüğünü zaten biliyorsunuz dur.

Not: Pesin bilgisayar tarafında birçok mod ve Türkçe spiker gibi detaylı şeyler var bu da oynanışı ve zevki çok arttırıyor bence harika bir şey.

Not 2: Pesin PlayStation tarafında sadece forma logo kadro vb yaması var FIFA'da yok diye biliyorum bu da büyük bir +

Sonuca gelirsek sizin fikirlerinizi çok merak ediyorum daha önceden hiç FM serisi oynamadım. Acaba geçsem mi diye merak ediyorum, enazından FIFA'dan daha gerçekçidir diye düşünüyorum.

Dediklerinize katılıyorum FIFA 22 de hep böyle bu durum mesela kendi kariyerimde çok güzel bir gol atıyorum önemli bir maçta, maçın son dakikasında, kulüp benim sayemde şampiyon oluyor fakat oyun bunu normalmiş gibi hissettiriyor. Pesi hiç oynamadığım için nasıl bilmiyorum.

Bu konuyu gördüğüm ve duyduğum herkesin FIFA'nın pesden daha gerçekçi demesi üzerine açıyorum.

Misal kariyer modunda PES 21 ile FIFA 22'yi kıyaslayalım pes de arayüz çok daha detaylı iken FIFA'da her sene neredeyse hep şey aynı. Üstelik bir misal daha vereyim, ben kendim yırtılarak uzun uğraşlar sonucu medipol Başakşehir takımına FIFA da lionel Messi'yi transfer ettim fakat oyunun haberler kısmında ise psg lionel Messi için transfer edilen teklifi kabul etti gibi cümleler var. Bu durum bana çok saçma geliyor, sen Anadolu kulübüne dünya yıldızını al, sadece iki kelam etsinler bilmiyorum. 23 de ne durum var fakat bence bu olay önemli bir şey.

Pes kariyeri fazla deneyimleyemedim fakat deneyimlediğim kısmınds çok daha eğlendim transferler olsun haberler olsun bence çok daha iyi sadece pesin sorunu bence oynanış olduğunu düşünüyorum.

Onun dışında FIFA da herhangi bir takım ile Avrupa ligi kupası veya şampiyonlar ligi kupasını kazandığınızda da bu durum böyle sanki. Her zaman kazanılan kupaymış gibi bahsediliyor, sanki bir şeyler eksik gibi bilmiyorum ben mi fazla takıyorum? Bu konuyu bence spor oyununda böyle etmenler çok önemli ama klasik EA işte bu durum sadece görünüş kısmı daha birçok etmen var. Örneğin basın toplantısı soruları ve cevaplarının aynı olması, oyuncularla konuşurken cevaplarının ve sorularının aynı olması eksik lisanslar scoreboardlar genç oyuncuların aynı face sahip olması, haberlerin neredeyse hepsinin aynı şekilde yazım şekli daha niceleri.

Ayrıca oyuncu kariyer moduna değinmedim bile orada pesin üstünlüğünü zaten biliyorsunuz dur.

Not: Pesin bilgisayar tarafında birçok mod ve Türkçe spiker gibi detaylı şeyler var bu da oynanışı ve zevki çok arttırıyor bence harika bir şey.

Not 2: Pesin PlayStation tarafında sadece forma logo kadro vb yaması var FIFA'da yok diye biliyorum bu da büyük bir +

Sonuca gelirsek sizin fikirlerinizi çok merak ediyorum daha önceden hiç FM serisi oynamadım. Acaba geçsem mi diye merak ediyorum, enazından FIFA'dan daha gerçekçidir diye düşünüyorum.

Hocam bu devirde en iyisi FIFA pes serisini PES 2018'den beri düzenli oynuyorum ama PES 2021'de benim için bitti 2021 benim için gayet güzeldi gene ama e footballı ilk çıktığında oynadığımda sanki 25 yıllık bir seri değildi sanki tecrubesiz insanlar yapmışıti.

Sonuca gelecek olursam FIFA'dan devam edin FM beni pek sarmıyor ama siz bilirsiniz.

Sorgulamadan her sene sıfırdan başlama pahasına Ultimate Team'e para gömen kitlenin suçu hocam. Kapağın .psd dosyasnı açıp background layerını değiştiriyolar. sondaki rakamı 1 arttırıyorlar farklı kaydedip satıyorlar işte :D
Şahsen futbolun bizzat kendisinden zevk almadığım için ikisi de benim gözümde aynı fakat Fifa'nın şu durumu gerçekten içler acısı. Arada arkadaş baskısından ötürü birlikte oynadığımız illa ki oluyor. Özellikle son 3-4 oyundur neredeyse hiç farkedilecek büyüklükte bir değişiklik yok.

Pes'ten kastınız pes 2021 den önceki oyunlar mı? Ben de fifa 23 oynuyorum. Oyuncu kariyerinde 35 metreden çakıyorum golü haberlerde takım kazandı diyor. O kadar gol atmıştım nolmuş o haberlere güzel bir şey ekleseydiniz. E footballda böylemi bilmiyorum çünkü oyunu oynayamıyorum. Canlı verileri güncellemiyor bir türlü.

Pes'ten kastınız PES 2021'den önceki oyunlar mı? Ben de FIFA 23 oynuyorum. Oyuncu kariyerinde 35 metreden çakıyorum golü haberlerde takım kazandı diyor. O kadar gol atmıştım ne olmuş o haberlere güzel bir şey ekleseydiniz. E footballda böyle mi bilmiyorum çünkü oyunu oynayamıyorum. Canlı verileri güncellemiyor bir türlü.

Evet hocam bende katılıyorum FIFA 22 oynuyorum ve ne kadar güzel gol atarsam atayim haberler hep aynı basın toplantısıda aynı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı