Filament önerisi

Farklı iki şirketten PLA filament aldım. İkisi de Çin ve 2004 üretimi geldi. Bayat filamentler. Ama Türkiye üretimi PLA+ filamentlerde bu sorun yok.

Arkadaşlar kullandığım pla filamentler iyiden kötüye doğru abg>mikrozey>fk>uzaras.
İthal olarak sadece esun kullandım o hepsinden iyi. 👍

Filament dünyası kullanıyordum 1,75 mm' lik ve inanın çok memnun kaldım, ama ithalat yapamadıkları için üretim yapamıyorlarmış, sonrasında FK kullandım filamentin yarısını deneme yanılma yaparak harcadım en sonunda 70 tabla sıcaklığı / 230 nozul sıcaklığı ile kullanılabiliyor, fakat tablaya yapışma ve kalkma sıkıntıları var, sprey vs ile denemelerini yapıyorum şuan sonuçları yazarım ayrıca. Filameon u deneyeceğim ama deneme için 1kg filament almak istemedim. Alternatif için fikri olanlar yazarsa bende değiştirebilirim elimdekileri

PLA sıcaklığı için bu çıktı, FK için firma ile iletişime geçtim nozul sıcaklığının bu kadar yüksek olmaması gerekiyor diye yükseltmemiştim, tabla ve nozulu kendileri 65/230 dediler. 65' de tablanın üzerinden atıyor diye 68, 70 hepsini deneyince 70 de sabit kaldım

Yurtdisindayken Sainsmart benim bir numarali tercihimdi, Turkiye'de Sava'yi cok methettiler. Sahibi ile de tanistim, cidden cok bilgili ve bu ise bayagi merakli. O yuzden kaliteli is cikarmaya elinden geldigince gayret ediyor.

40 la basıyor ama yine de herhangi bir değişiklik olmadı, hatta tamamını düşürdüm şimdilik sadece yüksek parçalar bastığımda alt kısımları kalkıyor. Filament dünyasında aldığımda 210 / 60 olarak sorunsuz çıkıyordu, FK da 230 /70 çalışıyor
Yurtdisindayken Sainsmart benim bir numarali tercihimdi, Turkiye'de Sava'yi cok methettiler. Sahibi ile de tanistim, cidden cok bilgili ve bu ise bayagi merakli. O yuzden kaliteli is cikarmaya elinden geldigince gayret ediyor.
An itibarı ile PLA kalmamış görünüyor gelince deneriz artık

Geri
Yukarı