Filament önerisi

Merhaba tekrardan, iyi akşamlar tam filameon alacakdım 10 yorumun 2'si teflon boru tıkandı gibi yorumlardı, bende zaten fiyatlandırmayı porimaya göre yaptığım için 1kg daha porima sipariş ettim, şu anda bana 300TL civarında bir filament lazım tinylab ve robo90 var aklımda, tam abg alacakdım 320'den 420'ye çıkmış en ucuz fiyatı :) sizin önerileriniz nedir?

O zaman microzey. N11 kuponlarıyla 300'lük fiyat 250'ye düşer.

Ne kadar ekmek o kadar köfte, ona yapacak bir şey yok.

Ben stokumu yaptım, yeter çok uzun süre, porima deldi geçti tabii.

Evet hocam :D bu arada microzey aklıma gelmemiş evet, bir de tinylabın 500 gramı 300TL imiş ben 1kg sanıyorum :D tek seçenek microzey ve robo90 kalıyor buradada microzey daha mantıklı olur bence, hocam bir de benim aldığım tüm porima filamentler net 1kg geliyordu makara ile beraber yani aslında 280G makara 720G de filament geliyordu, fakat bu son sipariş ettiğimde 1kgnin üstünde filament + 280G makara vardı acaba sizdedemi böyle? Ayrıca yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Eskileri net hatırlamıyorum ama görsel olarak bana aynı gözüktü, aynı derken sarımdan kalan boşluk.

340 metre genelde 1kglık filamente denk geliyor düşük yoğunluklu ürün değilse, bugün gelenler de 340m olarak belirtilmiş.

Eski makaralara baktım şimdi, onlarda da makara üzerinde 340m ve 1kg yazıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Fark filament 800gr, Porima'da olmaması gerek, incelemelerde tartılıyor çünkü.

Son düzenleme:
Eskileri net hatırlamıyorum ama görsel olarak bana aynı gözüktü, aynı derken sarımdan kalan boşluk.

340 metre genelde 1kglık filamente denk geliyor düşük yoğunluklu ürün değilse, bugün gelenler de 340M olarak belirtilmiş.

Eski makaralara baktım şimdi, onlarda da makara üzerinde 340M ve 1kg yazıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam fark filament 800gr, Porima'da olmaması gerek, incelemelerde tartılıyor çünkü.

Hocam benim normalde aldığım tüm porima plalar, hattaha petg bile 750'nin biraz yukarısında geldi, aşağısındada olabilir hatırlamıyorum, dün sipariş ettiğim porima pla çok fazla vakumlanmış ve şu makara üzerinde yazan gram listesine göre 1000'in biraz yukarısında geldi fotoğraf aşağıda. Hocam bir de cam tabla kullanıyorum, baskının ortaları falan yapıştığı halde kenarları asla yapışmıyor kalkıyor, bu da kenarların tırtık tırtık olmasına neden oluyor, prit sürmek pek istemiyorum ama brim açık olduğu halde böyle olunca bana sıkıntı yaratıyor 0, 6mm nozzle ve 0.28 ilk katman kalınlığı kullanıyorum ne yapmamı önerirsiniz?.

Bu arada prusa otomatik ilk katmanı %0, ikinci katmanı %100 fan hızında yazdırıyor bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Porimalarda net 1kg yazar, kullandığım tartı kalibrasyonlu ve o tip bir ölçüme uygun mu? Yani kucağına alıp basküle çıkıyorsan ya da o basküle koyuyorsan o şekilde olmaz.

Baskının kayma sebebini bilemem.

Ucu kalkan baskıların tabladaykenki görsellerini atarsan bakalım. İlk ya da ilk birkaç katmanda soğutma fanını kapatmayı denedin mi?

Porimalarda net 1kg yazar, kullandığım tartı kalibrasyonlu ve o tip bir ölçüme uygun mu? Yani kucağına alıp basküle çıkıyorsan ya da o basküle koyuyorsan o şekilde olmaz.

Baskının kayma sebebini bilemem.

Ucu kalkan baskıların tabladaykenki görsellerini atarsan bakalım. İlk ya da ilk birkaç katmanda soğutma fanını kapatmayı denedin mi?

Hocam prusa ilk katmanda otomatik kapatıyor zaten, bir de tartıyla tartmadım ama makaranın üzerinde çizgiler var ya oradan bakarak diyorum.

Bendekiler normaldi.

O zaman soruna dair görsele kaldı. Baskı öncesi tabla temizliğinden ve kalibrasyon sonrasında kalibrasyon baskı testinden geçtiğine emin ol.

Bana biraz müsaade, kuponlarımla alacak bir şeyler var mı diye bir N11'e göz atayım.

Görüşürüz hocam, bu arada N11 de 294TL'lik microzey 220TL'ye denk geliyor 500TL üzerine 70TL indirim var, bende esnek tabla ve microzey alacağım, bazı kişiler kazımadan çıkmadığını söylemiş ama bu tabla zaten esnek bükünce çıkması gerek, siz kullanıyor musunuz ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı