Filistin neden işgal altında?

Sen nerenden anladın ki ? Coğrafyamızda ne varmış diye sorunca bizi hemen RTE'ci yaptın. Helal Olsun güle güle kullan. :D

Herkesin bildiği gibi Kudüs 3 ilahi dinin buluştuğu kutsal bir şehir en önemli neden bu. Aslen İsrail-Filistin meselesi Balfour Deklarasyonuna dayanıyor ve genel olarak amaç ise Kudüs'ü Yahudileştirmek.

Ortada bir zulüm olduğu doğrudur ancak bu zulme dilimizle değil beynimizle engel olabiliriz ancak.
On yıllardır hatta yüz yıllardır kendini geliştirmeyen bir Arap kültürü, İslam kültürü var ortada.
Filistini geçtim Türkiye Cumhuriyeti bile, içerisinde bulunduğumuz dönemler de dahil olmak üzere halen daha ABD'nin bir tarafını yalamakla meşgul. Halen daha ABD'nin planlarında yüzüyoruz.

ABD deaşı yaratıyor, yok ediyor biz yerimizde sayıyoruz. ABD bizim ülkemizin yönetimine göz koyuyor, darbeyi def ettik diye seviniyoruz, darbecilerin kucağına oturmuşuz ama bahsetmiyoruz? ABD Zarrabı alıyor biz yine onu konuşuyoruz, kendi gündemimiz asla yok. Sürekli ABD'nin yarattığı sorunlarla uğraşıp kendimizi kandırıyoruz.

Yani hayatımız ABD'nin planlarından öte çizgiye çıkabilmiş değil. Arabistan'da sinema yasağı kalkmış bunu kutluyoruz Arap camiası olarak. Araplar çok dinci İslam'cı desen yer altından gelen parayı ne kadar israf şekilde harcadıklarını da görebiliyoruz. Dini imanı da kalmamış zaten bu insanların. Bizim ülkemizde baş örtüsü yasağını kaldıran insanların yolsuzluk haberlerinden de bir haber olamazsınız herhalde?

İslam birliği desen zerresi bile yok ortalıkta, hiçbir şekilde kimse kimseyi savunmuyor. Kimse kimseyi desteklemiyor. Etrafımızda dost ülke bile yok bilmiyorum farkında mısınız?

Sizler ise ABD'nin planlarına odaklanmış, başka hiçbir şeyi göremiyorsunuz. Ben de bir Müslüman'ım, tanrının varlığına inanan biriyim ancak 21. yüzyılda İslam camiası hiç iyi durumda değil.

Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Kendini geliştirmeyen devletin halkı her zaman ölmüştür, öldürülmüştür, katledilmiştir. İnanan kişi elbet dua edecek, yardım dileyecek ancak Allah katında beynini kullanmayan insanın duasının geçerli olacağına inanmıyorum.

Neden işgal altında umarım yeteri kadar net anlatabilmişimdir. Umarım bir gün değiştiririz bu dengeleri.

Haçlı birliğine karşı her zaman karşısına dikilen halifelik Osmanlı'nın yıkılmasından önce çeşitli dış ülke ajanlarıyla başta Lawrence olmak üzere manipüle edilip yara almıştır. Aramıza sokulan fitnenin etkisiyle halifeliğin karşı durulamaz savunucusu Osmanlı düşüncesi yerine Araplarda hazımsızlık, kibir, kapris oluşmuş ayrılık, bağımsızlık fikri yıllar sonra zihinlere zerk edilmiştir. Çok uzak değil aynı senaryo yakın zaman içerisinde Kuzey Irak'ta yine sergilendi. Bağımsızlık hayalini başka ülkelerin yardımına bırakanlar o ülkenin sömürgesi olmaktan kurtulamazlar.

Ortada bir zulüm olduğu doğrudur ancak bu zulme dilimizle değil beynimizle engel olabiliriz ancak.
On yıllardır hatta yüz yıllardır kendini geliştirmeyen bir Arap kültürü, İslam kültürü var ortada.
Filistini geçtim Türkiye Cumhuriyeti bile, içerisinde bulunduğumuz dönemler de dahil olmak üzere halen daha ABD'nin bir tarafını yalamakla meşgul. Halen daha ABD'nin planlarında yüzüyoruz.

ABD deaşı yaratıyor, yok ediyor biz yerimizde sayıyoruz. ABD bizim ülkemizin yönetimine göz koyuyor, darbeyi def ettik diye seviniyoruz, darbecilerin kucağına oturmuşuz ama bahsetmiyoruz? ABD Zarrabı alıyor biz yine onu konuşuyoruz, kendi gündemimiz asla yok. Sürekli ABD'nin yarattığı sorunlarla uğraşıp kendimizi kandırıyoruz.

Yani hayatımız ABD'nin planlarından öte çizgiye çıkabilmiş değil. Arabistan'da sinema yasağı kalkmış bunu kutluyoruz Arap camiası olarak. Araplar çok dinci İslam'cı desen yer altından gelen parayı ne kadar israf şekilde harcadıklarını da görebiliyoruz. Dini imanı da kalmamış zaten bu insanların. Bizim ülkemizde baş örtüsü yasağını kaldıran insanların yolsuzluk haberlerinden de bir haber olamazsınız herhalde?

İslam birliği desen zerresi bile yok ortalıkta, hiçbir şekilde kimse kimseyi savunmuyor. Kimse kimseyi desteklemiyor. Etrafımızda dost ülke bile yok bilmiyorum farkında mısınız?

Sizler ise ABD'nin planlarına odaklanmış, başka hiçbir şeyi göremiyorsunuz. Ben de bir Müslüman'ım, tanrının varlığına inanan biriyim ancak 21. yüzyılda İslam camiası hiç iyi durumda değil.

Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Kendini geliştirmeyen devletin halkı her zaman ölmüştür, öldürülmüştür, katledilmiştir. İnanan kişi elbet dua edecek, yardım dileyecek ancak Allah katında beynini kullanmayan insanın duasının geçerli olacağına inanmıyorum.

Neden işgal altında umarım yeteri kadar net anlatabilmişimdir. Umarım bir gün değiştiririz bu dengeleri.

Dedikleriniz hepsine katılıyorum. 1 Saattir yazdım yazdım, sildim. Başımıza bela açılır diye, yollamadan sildim. Diyeceğim tek şey şu, cehalet çok güçlü bir silahtır. Ve ben böyle bir kesimin kalem değilde, her zamanki gibi yumruk kullanacağını düşünüyorum. Gücü kendilerinde bulunca, Sedat Peker gibi olurlar. Hatta tabiri caizse Müslüman, Müslümanı öldürür. Aynı geçmişte, şimdiki zamanda olduğu gibi, gelecekte de böyle olacağını düşünüyorum. Kurunun yanında yaşta yanacak.

Düzenleme: Aslında şu basit fotoğraf ve 15 Temmuzda köprüde yaşanılanlardan bir kaç fotoğraf her şeyi kısa yoldan açıklıyor.
Adsız.png

Son düzenleme:
Yahudilerin kutsal topraklar meselesini Kuran da dogruluyor. Secilmis irk olmalari konusunda tamamen Kuran dogru soyler:

Zalim Firavunun zulmune uzun yillar maruz kalmis olmalari ve Peygamber soyunun bu kadar belirgin bir koldan yayilmasi Allah katinda mazlum olduklari icin ilahi bir yardima onlari acik hale getirdi. Bu yonleri ile zulum goren ve haketmeyen topluluga Allah manevi mertebe olarak bir seckinlik/ustunluk verme imkani olusturmustur.

Ancak sonrasinda buna layik olamadiklari icin lanetlendikleri de apacik bildirilmistir.

Madem lanetlenmislerdir, madem tavratin, ilahi gucten bir destek ve nasibi de kalmamistir o halde siyonist Israil tam hedefine ulastigini zannederken Hak batilin uzerinde firlatilacak ve her defasinda bir engelle karsilasacaklardir. Kuranin ilahi oldugunun bir ispati da Israilin naparsa yapsin zafere ulasamayacak olmasidir.

Kaderde bunu Osmanli surekli bozmustur. Osmanli yikilinca da Mustafa Kemal, Anadolu`yu kurtararak bir kere daha onlerine set cekmistir. 2. Dunya savasi asil Israil`in tapusu olacakti. Bundan cok eminlerdi. Hic bu kadar yaklasamamislardi kutsal topraklara. Ama Allah kaderde nasip etmemis.

Son düzenleme:
Uzun uzun analize gerek yok. Cehalet en buyuk sebebi. Suriye'nin basina gelen seyin sebebi de bu. Turkiye'nin icinde bulundugu durumun sebebi de bu.

Geri
Yukarı